Liseli kızın boğazını kesip gölete attılar

Liseli kızın boğazını kesip gölete attılar.4528
  • Giriş : 06.11.2008 / 15:39:00

Yozgat'ta dün bir göletin kenarında, boğazı kesik halde bulunan lise öğrencisi kızın, yaklaşık 20 saat, vücudunun yarısı suyun içinde baygın yattığı ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genç kızı, para ve telefonunu gasbederek boğazını kesip göletin kenarına bıraktığı iddia edilen iki lise öğrencisi yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, üç gün önce Boğazlıyan ilçesinde ailesinin kayıp başvurusu yaptığı ve dün Yozgat Çamlığı'ndaki bir göletin kenarında bulunan 15 yaşındaki lise öğrencisi E.B.P'nin Yozgat Devlet Hastanesindeki tedavisi sürüyor.

Yapılan incelemede, genç kızın yaklaşık 20 saat boyunca, vücudunun yarısı suyun içinde, boğazı kesik halde baygın yattığı ortaya çıktı.

-GASP İDDİASI-

Polis, olayla ilgili başlattığı soruşturma kapsamında, genç kızın, Yozgat'ta iki ayrı lisede eğitim gören erkek arkadaşları 16 yaşındaki Ü.A. ile 14 yaşındaki F.K'yi gözaltına aldı.

Yapılan araştırmada ve sorgulama sonucunda, E.B.P'nin, söz konusu iki öğrenciyle internet üzerinden tanıştığı ve salı günü Boğazlıyan ilçesinden Yozgat'a gelerek bu arkadaşlarıyla birlikte Yozgat Çamlığı'na gittiği ortaya çıktı.

Söz konusu iki öğrencinin, genç kızın 180 YTL ve telefonunu gasbettikleri, bu sırada çıkan arbedede usturayla kızın boğazını kesip, öldüğünü sanarak baygın haldeyken göletin kenarına bırakıp kaçtıkları iddia edildi.

Bu arada iki zanlının üzerlerinde ve evlerinde yapılan aramada E.B.P'nin telefonu, 180 YTL'si ele geçirildi. Zanlıların cep telefonu ve üzerlerinde genç kızın fotoğrafları da bulundu.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü, Yozgat Devlet Hastanesinde tedavisi devam eden genç kızın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

-OLAY-

Yozgat Çamlığı'nda görevli orman muhafaza memurları, dün çamlık girişinde bulunan Kent Ormanı bölgesindeki Cevdet Dündar Göleti kenarında, vücudunun yarısı suyun içinde baygın bir genç kız görünce, durumu polise bildirmiş, olay yerine gelen polis ekibi, kızın boğazında 10 santimetre uzunluğunda kesik tespit etmişti.

Yozgat Devlet Hastanesine kaldırılan kızın, 3 gün önce Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde ailesi tarafından kayıp başvurusu yapılan 15 yaşındaki lise öğrencisi E.B.P. olduğu ortaya çıkmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*