Liseli kızın hazin sonu

  • Giriş : 19.09.2008 / 17:40:00

Yağmur dolayısıyla oluşan su birikintisinden kaçarken aydınlatma direğini tutan liseli genç kız elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul'da önceki gün etkili olan yağmur dolayısıyla oluşan su birikintisinden kaçarken aydınlatma direğini tuttuğu sırada elektrik akımına kapılarak ölen lise öğrencisi Rabia Çevik'in cenazesi toprağa verildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Kartal'daki Hacı Hatice Bayraktar Lisesi 3. sınıf öğrencisi olan Rabia Çevik (17), önceki gün akşam saatlerinde kardeşi Mustafa Çevik (16) ile yaya olarak eve giderken, aynı ilçedeki Uğur Mumcu Mahallesi Samandıra Caddesi'nde etkili bir yağmur başladı.

Yolda oluşan su birikintisinden kaçmak isterken bir aydınlatma direğini tutan Rabia Çevik, elektrik akımına kapıldı. Bu sırada kardeşi Mustafa Çevik de ablasını kurtarmak isterken akıma kapılarak düştü.

Daha sonra eve giden Mustafa Çevik'in durumu ailesine, vatandaşların da emniyete bildirmesiyle olay yerine gelen polislerce yapılan incelemede, Rabia Çevik'in öldüğü anlaşıldı.

Rabia Çevik'in Adli Tıp Kurumu'na kaldırılan cenazesi, burada gerekli işlemlerin yapılmasından sonra Kartal'daki Adnan Kahveci Camisi'ne getirildi. Genç kızın cenazesi, burada kılınan cenaze namazının ardından Samandıra'daki Ferhatpaşa Mezarlığı'nda defnedildi.

Rabia Çevik'in babası Bülent Çevik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayda kusuru bulunanlar hakkında, Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanacak rapor doğrultusunda dava açacaklarını belirterek, ''Dava açmam da sorunu çözmüyor. Maddiyat benim yavrumu geri getirmez. Önemli olan başka canlar yanmasın'' dedi.

Bu arada, Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ) görevlilerinin de Rabia Çevik'in tutunarak öldüğü aydınlatma direğinde inceleme yaptığı belirtildi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*