Liselinin sır ölümü!

  • Giriş : 14.03.2007 / 00:00:00

Kocaeli'nin Gebze ilçesine bağlı Tavşancıl beldesinde lise son sınıf öğrencisi eski okul binasının ikinci katında asılı halde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Öğrencinin bir arkadaş grubuyla birlikte zaman, zaman gittiği ve sohbet ettiği öğrenilen atıl durumdaki okul binasının duvarlarında cinsel imgeli duvar resimlerinin yanı sıra büyük boy bir hac resmi ve yanında, "İsa bizi korusun" yazısı görüldü.

Hereke Nuh Çimento Lisesi üçüncü sınıf öğrencisi M.H.Z. (17) 2 gün önce eve dönmedi. Öğrencinin Ayhanlar Holding'de şoför olarak çalışan babası Ata Zeyrek, oğlundan haber alamayınca jandarmaya gidip oğullarının kayıp olduğunu 2 gün önce bildirdi. Bugün sabah saatlerinde ise Tavşancıl Belde Jandarma Komutanlığı'na Zeyrek'in 1931 yılında kurulan ve atıl durumdaki Tavşanlı İlk Öğretim Okulu'nun ikinci katına çıkan merdivenlerde asılı bulunduğuna dair ihbar geldi.

İhbarın M.H.Z. ile birlikte zaman zaman metruk binaya gelip sohbet eden arkadaşlarından geldiği öğrenildi.

Zeyrek'in kendisini ikinci kata çıkan merdivenlerin ikinci basamağına tabure yerleştirerek, çamaşır ipini de bir üstteki katın demir parmaklarına bağlayarak ve boğazına 2 kat düğüm atarak intihar ettiği tespit edildi.
Savcılık zayıf ihtimal da olsa cinayet olasılığı üzerinde dururken, Zeyrek'in cesedi kesin ölüm sebebinin anlaşılması için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Oğlunun ölü halde metruk okul binasında bulunduğunun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen baba Ata Zeyrek, "Oğlum okuduğu okulda birincilik dereceleri elde eden, her dönem takdir getiren bir öğrenciydi. Evde bir sorunumuz yoktu. Bize yansıttığı herhangi bir sorunu da yoktu. Neden intihar ettiğini bilemiyoruz" dedi.

Baba Zeyrek soru üzerine oğlunun çıktığı bir kız arkadaşının varlığından haberdar olduklarını da sözlerine ekledi.

Acı haber kısa sürede Zeyrek'in arkadaşları tarafından da duyulurken okul önünde 4 kişilik grup halinde gelen kız öğrencilerden birinin sinir krizleri geçirdiği görüldü.

Kızlar görüntü alan basın mensuplarına da tepki gösterirken kızlardan sinir krizi geçirenin Zeyrek'in duygusal ilişkiye girdiği kız arkadaşı olduğu idda edildi.

Erkek öğrenci arkadaşları ise M.H.Z.'in derslerinde son derece başarılı, hayat dolu ve şakayı çok seven biri olduğunu belirterek, "Herhangi bir sorun olsa, 'Boşver gitsin' diye rahat tepkisi olan bir arkadaşımızdı. Böyle bir şey yapacağını tahmin edemezdik. Bir kız arkadaşı vardı ancak bildiğimiz kadarıyla onunla da problemi yoktu. Neden intihar ettiğini biz de anlayamadık" şeklinde konuştu.

M.H.Z. ve ailesinin Tavşancıl Yahya Kaptan Mahallesi'nde oturduğu, Batmanlı ailenin yıllar önce beldeye göç ettiği, Zeyrek'in kendisinden küçük 2 kız kardeşi olduğu öğrenildi.

Jandarmanın, olayla ilgili tahkikatı sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious