Litvanya-Slovenya: 94-100

  • Giriş : 19.07.2006 / 00:00:00

İzmir’de devam eden Ümitler Avrupa Şampiyonası çeyrek final mücadelesinde Slovenya, Litvanya’yı 100-94 mağlup etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bu dakikadan sonra uzun oyuncularıyla Litvanya potasında etkili olmaya çalışan Slovenya, Emir Preldzic ile sayılar bulurken, Litvanya da dış atışlarla rakibine cevap verdi ve ilk periyot Litvanya’nın 23-20’lik üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci periyoda daha hızlı başlayan Litvanya ekibi Kalnietis’in etkili oyunu, Aleksandrovas ve Pocius’un sayılarıyla her geçen dakika farkı biraz daha arttırdı ve ilk yarıyı on sayılık bir farkla 42-32 önde kapattı.

Karşılaşmanın ikinci yarısında biraz daha toparlanmış görüntüsü veren Slovenya, sertleştirdiği savunması ile rakibine çok fazla sayı şansı vermezken pota altında Preldzic ile bulduğu sayılarla da farkı eriterek final periyoduna 54-51 geride girdi.

Maçın final periyodunda ise oyunda tamamen hakimiyetini kuran Slovenya, pota altında yaptığı sert savunma ile rakibini hataya zorlarken, Preldzic ile bulduğu sayılarlarla da önce öne geçti daha sonra da bitime 2 dakika kala farkı 8 sayıya kadar çıkardı (68-60) bu dakikadan sonra toparlanan Litvanya rakibine zribaund kaptırmadı ve dış atışlarla farkı eriterek bitime 16 saniye kala skoru 71-71’e getirdi.

Son hücum şansını elinde bulunduran Slovenya Emir Preldzic ile bunda başarılı olamayınca karşılaşma uzatmaya gitti.

İlk uzatmaya hızlı başlayan Litvanya üst üste sayılar bulurken farkı 7 sayıya kadar çıkarsa da Slovenya’nın bitime 1 dakika kala kazandığı sayılarla fark kapandı ve 80-80’lik skor ile maç 2.uzatmaya gitti. İkincu uzatma periyodunda her takım da hücumlardan boş dönerken ilk sayıyı yine Litvanya ekibi bu kez serbest atışlardan buldu.

Maçın ikinci uzatma periyodunda kazanmaya daha istekli olan Slovenya takımı bulduğu sayılardan sonra rakibine sayı şansı vermeyince karşılaşmadan 100-94 galip ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious