Liverpool Tuncay'ı neden istiyor?

Liverpool Tuncay'ı neden istiyor?.12508
  • Giriş : 06.06.2009 / 21:13:00
  • Güncelleme : 06.06.2009 / 21:14:53

İngiliz devi Liverpool'un transfer listesine Tuncay Şanlı'yı dahil etmesi, Milli oyuncunun futbolunun yanı sıra başka etmenlere de bağlandı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tuncay Şanlı'nın Liverpool'un transfer listesine girdiğinin anlaşılması, doğal olarak Türkiye'de yankı uyandırdı. Peki Tuncay'ın birdenbire bu boyda bir takımın listesine girmesinde, kendi performansının yanısıra başka etmenler de rol oynuyor olabilir mi?

Liverpool Kulübü'nde ciddi bir mâlî krizin kapıda olduğu öğrenildi. Kulübün sahipleri Tom Hicks ve George Gillett'in bu nedenle kemer sıkma politikası uygulamaya eğilimli oldukları ifade edilirken, Tuncay Şanlı'nın transferde gündeme gelmesinde de "Ucuz ve kaliteli oyuncu" arayışının etkili olduğu öne sürüldü.

Edinilen bilgiye göre Liverpool Kulübü esasen bu sezon yaklaşık 11.3 milyon avro kâr elde etti. Ancak kulübün geçtiğimiz yıllardan kalma yüklü borçlarını ödemeye devam eden yan şirket Kop Football Holding de ciddi zararlar ediyor. Kardeş şirketteki yıllık zararın 47.5 milyon avro kadar olduğu, bunun yaklaşık 41.3 milyon avrosunun, Liverpool'un eski dönem açıklarını kapama amacıyla ortaya konan para olduğu belirtiliyor.

Torres'e en ucuz partner Tuncay

İşte bu nedenle Liverpool'da bir finansal panik yaşandığı ve Menajer Rafael Benitez'in de bu nedenle kemer sıkma politikası uygulamak zorunda kaldığı vurgulanıyor. Liverpool'da önümüzdeki sezon Fernando Torres'in partner adayları arasında Middlesbrough'da forma giyen Tuncay Şanlı'nın adının anılması da, milli futbolcunun görece düşük sayılan fiyatına göre iyi ve istikrarlı Futbol oynamasına bağlı görülüyor.

Ayrıca Rafael Benitez'in, mutlaka almak istediği oyunculardan Gareth Barry'yi Manchester City'ye kaptırması, Glen Johnson'ın da önümüzdeki günlerde Chelsea'ye geri dönmesinin beklenmesi, benzer bir biçimde Liverpool'da başgösteren finansman sorununun yansımaları olarak kabul ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*