Liverpool'dan örnek davranış

  • Giriş : 28.08.2007 / 22:16:00
  • Güncelleme : 28.08.2007 / 22:18:06

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Liverpool, İngiltere'de maganda kurşunuyla hayatını kaybeden 11 yaşındaki bir Everton taraftarının anısına, ezeli rakibi Everton'ın marşını Anfield Road Stadyumu'nda çalma kararı aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Premier Lig ekiplerinden Liverpool, geçtiğimiz günlerde Liverpool şehrinden maganda kurşunuyla hayatını kaybeden Everton taraftarı 11 yaşındaki İngiliz Rhys Jones'un anısına, kendi stadyumunda bir ilk gerçekleştirerek ezeli rakibi Everton'ın marşını çalacak. Kırmızılar, Fransız ekibi Toulouse'la yapacakları Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçında, tribünlerde, geleneksel bir yerel halk şarkısı olan 'Johnny Todd'u çalacaklar.

Rafael Benitez'in öğrencileri, yine bir ilk gerçekleştirerek,
kollarında siyah bantla sahaya çıkacaklar ve geleneksel olarak yapılan bir dakikalık saygı duruşunda toplu olarak alkış tutacaklar.

Everton marşının Anfield Road'da çalınması fikri ise Liverpool Echo adlı bir gazete tarafından ortaya atıldı ve geniş bir halk desteği buldu. Liverpool İcra Kurulu Başkanı Rick Parry de öneriyi, Jones'un ailesiyle değerlendirdi ve onayladı. Liverpool'un resmi İnternet sitesinde de doğrulanan haberde, Rhys Jones'un babası Stephen ve annesi Melaine'in de maçta yer alacakları belirtildi.

Anfield Road'da 'Johnny Todd' marşının yanı sıra, Liverpool'un 'You Will Never Walk Alone (Asla Yalnız Yürümeyeceksin)' adlı dünyaca ünlü unutulmaz marşının da çalınacağı aktarıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious