Liverpool'u Dubai Şeyhi alıyor

  • Giriş : 16.01.2007 / 00:00:00

Türkiye'de gayrimenkul yatırımlarına ilgisiyle bilinen Dubai Şeyhi El Maktum, ünlü İngiliz futbol kulübü Liverpool'u 1.3 milyar dolara satın alıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Geçtiğimiz aylarda Liverpool'a resmen talip olduğunu açıklayan El Maktum'un Futbol kulübünün mali yapısıyla ilgili incelemesini sonuçlandırdığı bildirildi. Liverpool'un CEO'su Rick Parry, BBC'ye yaptığı açıklamada, "İki tarafın da çok geniş kapsamlı araştırma ve incelemeleri sonuçlanmak üzere. Kısa süre içinde somut bir açıklama yapmayı umuyorum" dedi.

MOORE ŞEREF BAŞKANI
Satışın sonuçlanmasıyla mali açıdan zor günler geçiren Liverpool rahat nefes alacak ve Stanley Park'ta 60 bin kişi kapasiteli yeni bir stadyum inşa edecek. Devir işleminin bu hafta sonuna kadar sonuçlanması bekleniyor. Liverpool Kulübü'nün Başkanı David Moore'un sahip olduğu yüzde 51.6 oranındaki hissesini satacağı ancak kulüpte onursal başkanlık görevinin süreceği bildirildi. Satış kararının ardında Liverpool'un Chelsea, Manchester United ve Real Madrid gibi kulüplerle rekabet etmesi ve yeni fubolcu transferlerinin olduğu belirtiliyor. Öte yandan 10 milyar doları aştığı tahmin edilen kişisel servetiyle dünyanın en zengin 50 kişisinden biri olan Dubai Şeyhi El Maktum, Türkiye'de Dubai Towers ihalesiyle gündeme gelmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious