Lodos fırtınası çatı uçuracak

Lodos fırtınası çatı uçuracak.6450
  • Giriş : 24.03.2008 / 14:25:00

Meteoroloji, uyarısında Yurdun iç ve batı kesimlerinde lodos fırtınası ile birlikte sağanak yağış geçişleri beklendiğini duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı meteorolojik uyarıda Yurdun iç ve batı kesimlerinde lodos fırtınası ile birlikte sağanak yağış geçişleri beklendiğini duyurdu ve su baskınları, yıldırım, çatı uçması gibi olumsuz şartlara karşı dikkatli olunması konusunda uyardı.

Genel Müdürlük'ten yapılan açıklamada, "Yurdun batı kesimlerinin bu akşam saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor" denildi.

"Meteorolojik Uyarı" başlığı ile yapılan açıklama şöyle:

"Marmara'nın batısı ile Kıyı Egede kuvvetli lodos ile birlikte başlayacak sağanak yağışlar yarın (Salı günü ) Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Batı ve Orta Karadeniz'de etkisini sürdürecek.

Rüzgar bu gece ve yarın yurdun iç ve batı kesimlerinde güney-güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına ( saatte 60-70 km hızla) şeklinde esecek"

SU BASKINI, YILDIRIM, ÇATI UÇMASI

Hava sıcaklığının yağışla birlikte yurdun iç ve batı bölgelerinden başlayarak 6-8 derece azalacağı belirtilen açıklamada fırtınayla ilgili şu uyarılar da yeraldı:

"Yurdun iç ve batı kesimlerinde beklenen lodos fırtınası ile sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların oluşturacağı olumsuz şartlara karşı ( su baskınları, yıldırım, çatı uçması vb...) vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olması gerekmektedir"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious