Lodos İstanbul'u da vudu

Lodos İstanbul'u da vudu.7918
  • Giriş : 08.02.2009 / 20:23:00

İstanbul'da etkili olan lodosun şiddetinin artması nedeniyle Beşikaş-Üsküdar motor seferleri ile Sirkeci-Harem araba vapuru ve Kabataş-Adalar vapur seferleri, saat 16.30 itibariyle iptal edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Deniz Otobüslerinden (İDO) yapılan yazılı açıklamada, vapur, motor ve feribot seferlerinin hava koşullarına göre düzenleneceği bildirildi.

Açıklamada, gün boyunca zaman zaman fırtınaya dönüşen lodosun etkisiyle saat 09.15'de Kadıköy�Beşiktaş seferini yapan ''Mustafa Aydoğdu''adlı şehir hatları vapurunun Beşiktaş iskelesine yanaşmak üzereyken iki motorundan birinde anlık arıza meydana geldiği ve iskeleye yanaşırken güçlük çektiği belirtildi.

Yaşanan teknik arızaya anında müdahale edildiği, ''Adem Yavuz'' adlı bir başka vapurun ''Mustafa Aydoğdu'' vapuruna yaslanarak problemsiz bir şekilde iskeleye yanaşmasının sağlandığı vurgulanan açıklamada, yolcuların da güvenli bir şekilde indirildiği ifade edildi.

Açıklamada, vapurun anlık arızasının iskelede hazır bekleyen teknik ekip tarafından giderildiği ve vapurun normal seferlerine şu anda devam etmekte olduğu kaydedildi.

ZEYTİNBURNU, BAYRAMPAŞA VE SULTANBEYLİ'DE 3 BİNANIN ÇATISI UÇTU

İstanbul'da etkili olan şiddetli lodos nedeniyle Zeytinburnu, Bayrampaşa ve Sultanbeyli'nde 3 binanın çatısı uçtu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'nden (AKOM) alınan bilgiye göre, şiddetli lodos nedeniyle Zeytinburnu, Bayrampaşa ve Sultanbeyli'nde 3 binanın çatısı uçarak, binalarda hasar oluştu.

Sultanahmet'te de bir ağaç devrildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*