Lodosun düşürdüğü tabela hastanelik etti

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

Eskişehir'de, Cuma namazına gitmekte olan bir vatandaş, şiddetli lodos nedeniyle ikinci kattan bir işyerine ait tabelanın üzerine düşmesi sonucu yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başından, burnundan ve suratından yaralanan yaşlı adam, hastanede tedavi altına alındı.
Edinilen bilgiye göre, olay İstiklal Mahallesi Ertuğrulbey Sokağı'nda meydana geldi. İlginç olay şöyle gelişti: Bir kuaför dükkanına ait 2. kat penceresindeki tabela, esen şiddetli lodos nedeniyle yerinden çıkarak, Cuma namazına gitmekte olan Recep Koçanlı (68) adlı şahsın üzerine devrildi. Tabelanın başına çarpmasıyla birlikte yüz üstü yere düşen Koçanlı, yaralandı.
Çevredeki vatandaşların yardımına yetiştiği yaşlı adam için ambulans çağrıldı. Ancak, yaşlı adam dakikalarca yatarak 112 Acil Servis ambulansının olay yerine gelmesini bekledi. Ambulans, belediyenin araç trafiğine kapatarak İki Eylül Caddesi'ne çıkan ara sokak girişlerine yerleştirdiği hayvan heykelleri yüzünden olay yerine gelmekte gecikti. Bunun üzerne sağlık görevlileri olay yerine yürüyerek geldi. Ambulans ise ara sokaklarda dolaşarak 20 dakika sonra olay yerine gelebildi. Vatandaşlar belediyenin trafiğe kapalı alanlara hayvan heykelleri dikmesine ise tepki gösterdi.
Cuma namazı için camiye doğru gitmekte olduğu öğrenilen Recep Koçanlı, 112 Acil Servis ekibinin yaptığı ilk müdahalenin ardından, olay yerine gelen ambulansla devlet hastanesine kaldırıldı. Tedavi altına alınan Koçanlı'nın, başından, burnundan, ve suratından yaralandığı bildirildi. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious