Lojistik Vaka Yarışması

Lojistik Vaka Yarışması.13434
  • Giriş : 19.02.2008 / 13:50:00

Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması, sektörün gelişimine katkı sağlayacak nitelikli ve donanımlı insan kaynağının oluşmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Katılımın ücretsiz olduğu yarışmada, en az 3, en çok 5 kişiden oluşan ekiplerin içinde, en çok bir yüksek lisans ya da doktora öğrencisi bulunabiliyor.

Bu yıl yine üniversite öğrencilerinin büyük ilgisi ile karşılaşan yarışmada, 31 Aralık’ta başvuruların sona ermesinin ardından, 500’ün üzerinde yarışmacının yer aldığı 170 ekip oluştu. Yarışacak ekiplerin belli olmasının ardından, katılımcılardan çözümü istenen ilk lojistik vaka da, e-posta adreslerine gönderildi. Katılımcıların vaka ile ilgili yanıtlarını ulaştırmaları için son tarih, 24 Mart 2008 olarak daha önce belirlenmiş ve ilan edilmişti.

Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması’nda, ilk vaka üzerinde başarılı olan ekipler, Mars Logistics ev sahipliğinde, İstanbul’daki final etabına katılmaya hak kazanacaklar. Yarışmanın 3.000 YTL olarak belirlenen birincilik ödülü, 2.000 YTL’lik ikincilik ödülü ve 1.500 YTL’lik üçüncülük ödülü, final yarışması sonunda dereceye girenlere, düzenlenecek bir törenle verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious