Lokanta da infaz

  • Giriş : 09.07.2006 / 00:00:00

Denizli'de iki ayrı lokantaya silahlı baskın yapıldı, 2 ölü, 4 yaralı var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Denizli'nin Honaz İlçesi'nde bulunan Pınarkent Restoran'a giden M.Y, kardeşi C.Y ve yeğeni E.Y, henüz bilinmeyen bir nedenle restoranda bulunan müşterilerden Fatih Akkuş'a tabanca ile ateş açtı. Akkuş olay yerinde hayatını kaybetti. Saldırının ardından olay yerinden ayrılan zanlılar, plakası bilinmeyen bir otomobille ilçeye bağlı Kocabaş Beldesi'ne gitti. Burada bulunan Zerda Restoran'a giren şahıslar sahibi Aytun Korukçu'yu silahla vurarak öldürdü. Olayın ardından kaçmak isteyen şahıslardan M.Y., restoranda garson olarak çalıştığı öğrenilen Ö.Ç tarafından açılan ateş sonucu yaralandı. Ayrıca, garson ve şahıslar arasında yaşanan çatışmada restoranda müşteri olarak bulunan M.H, A.H ve H.M., çeşitli yerlerine isabet eden kurşunlarla yaralandı. Yaralılardan M.H., Denizli Devlet Hastanesi'ne, H.M ve A.H. ise Servergazi Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. H.M ve M.H'nin durumlarının ağır olduğu öğrenildi.

Kocabaş Beldesi'ndeki olayın ardından olay yerinden kaçan M.Y., Bozkurt Sağlık Ocağı'na giderek tedavi olmak istedi. İlk tedavisi sağlık ocağında yapılan şahıs, ambulansla Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Hayatını kaybeden Fatih Akkuş ve Aytun Korukçu'nun cesetleri, otopsi yapılmak üzere Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı. Saldırılardan sonra kaçarak kayıplara karışan C.Y. ve yeğeni E.Y., jandarma ekipleri tarafından aranıyor.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious