Lokmacı'da yıkım yarın başlıyor

  • Giriş : 08.01.2007 / 00:00:00

KKTC Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Hasan Erçakıca, Lokmacı Barikatındaki üst geçidin kaldırılmasına yönelik fiili çalışmaların yarın başlayacağını duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

''Lokmacı bölgesine, iki taraf arasındaki geçişleri sağlamak amacıyla yapılmış olan üst geçidin kaldırılması için gerekli olan koordinasyon çalışmaları devam etmektedir. Üst geçidin taşınacağı bölge ile ilgili çalışmalar da sürmektedir. Bu çalışmalar bugün sona erecek ve üst geçidin kaldırılmasının fiili çalışmaları yarın başlayacaktır.''

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN LOKMACI AÇIKLAMASI

Dışişleri Bakanlığı, Lokmacı'daki üst geçidin kaldırılması kararına ilişkin siyasi değerlendirmesini KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'a ilettiğini ve bu konudaki nihai kararın KKTC makamlarına ait olduğunu bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Talat'ın 5 Ocak 2007 tarihinde Ankara'ya yaptığı ziyaretin ardından bazı basın yayın organlarında Lefkoşa'nın Lokmacı mevkiindeki kapının açılması konusunda gerçeği yansıtmayan haber ve yorumların Genelkurmay Başkanlığı'nın 6 Ocak 2007 tarihli açıklamasına rağmen maalesef devam ettiği" ifade edildi.

"KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Talat'ın, Lokmacı kapısındaki üst geçidin kaldırılması kararını tarafımıza bildirmesinden sonra hükümetimiz, konunun güvenlik boyutunu da göz önünde bulundurarak askeri makamlarımızın görüşünü almış ve siyasi değerlendirmesini Sayın Talat'a iletmiştir" denilen açıklamada, "bu konudaki nihai karar ve inisiyatifin KKTC makamlarına ait bir husus" olduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious