Lokmacı'nın yıkımı bağlarımızı kopardı

  • Giriş : 10.01.2007 / 00:00:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ''Lokmacı Köprüsü yıkılırken, Türkiye Cumhuriyeti ile KKTC arasındaki köprü yıkılmaya çalışılmaktadır'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın, ''köprüyü yıkarak Rum yönetimine karşı bir iyi niyet jesti ortaya koyduklarını'' söylediğini ifade eden Yazıcıoğlu, ''Ama karşı taraf böyle bir şey söylemiyor. Papadopulos, 'Türk askeri bölgeden tamamen çekilmelidir. Zaten KKTC'yi de tanımıyoruz. Bölgedeki tek meşru yönetim Rum yönetimidir' diyor'' dedi.

Kıbrıs'ta iki toplum ve iki devlet bulunduğunu, temelde bu gerçeğe dayanmayan hiçbir çözümün kabul edilemeyeceğini belirten Yazıcıoğlu, ''Hangi iyi niyet jesti yapılırsa yapılsın EOKA'cı zihniyeti tatmin etmenin mümkün olmayacağını'' ifade etti.

Türkiye Cumhuriyeti ile KKTC'nin bir bütün olduğunu kaydeden Yazıcıoğlu, ''Lokmacı Köprüsü yıkılırken, Türkiye Cumhuriyeti ile KKTC arasındaki köprü yıkılmaya çalışılmaktadır'' görüşünü dile getirdi. -IRAK- Hükümetin bugüne kadarki Irak politikasını da eleştiren Yazıcıoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu konudaki son açıklamalarını, ''geç kalmış açıklamalar'' olarak niteledi.

Yazıcıoğlu, Türkiye'nin, ''güvenliğini sınırlarının dışında alma mecburiyeti bulunan bir ülke'' olduğunu vurguladı. Gazetecilerin, Başbakan Erdoğan'ın, Irak ve bölgeye ilişkin son zamanlardaki açıklamalarını hatırlatarak, bunun gerekçesini sormaları üzerine Yazıcıoğlu, ''Bu açıklamalar, Başbakan'ın seçime doğru daha millici bir üslup kullanacağı ve daha millici bir duruş ortaya koymak suretiyle bugüne kadar yaptığı icraatları unutturmaya çalıştığını göstermektedir'' şeklinde konuştu.

Bunun, Türk siyasetinde bugüne kadar uygulanan bir yöntem olduğunu savunan Yazıcıoğlu, Başbakan Erdoğan'ın da bu geleneğin gereğini yaptığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious