Londra fena karıştı

Londra fena karıştı.15217
  • Giriş : 10.08.2006 / 00:00:00

Hizbullah, Londra’da havalimanına bomba döşedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

BAA sözcüsü havalanan uçakların bu istekten etkilenmeyeceğini ancak yapılacak uçuşların ertelenmesini istediklerini belirtti.

BAA yolcuların Londra’daki havalimanı Heathrow’a gelmemelerini isterken güvenlik seviyesinin arttırılması nedeniyle gecikmelerin yaşanabileceği uyarısında bulundu.

Öte yandan Belçika’nın başkenti Brüksel’den Londra’ya yapılacak uçuşlar ertelendi. Bununla birlikte Alman havayolu şirketi Lufthansa, öğlen saatlerine kadar Londra’ya yapacağı seferleri iptal ettiğini duyurdu. Air France şirketi de uçuşlarını ertelediğini açıkladı.

___________________________________

Avrupa’dan İngiltere’ye uçuşlar ertelendi

Belçika’nın başkenti Brüksel’den Londra’ya yapılacak uçuşlar ertelendi.

Bununla birlikte Alman havayolu şirketi Lufthansa, öğlen saatlerine kadar Londra’ya yapacağı seferleri iptal ettiğini duyurdu.

Brüksel havalimanı sözcüsü, "İngiltere’deki olaylar nedeniyle bu oldu. Uçuşlar başlasabile güvenlik tedbirleri nedeniyle gecikmeler yaşanabilir." dedi. Alman havayolu şirketi TSİ 15.00’a kadar Londra’ya planlanan uçuşların ertelendiğini açıkladı.

___________________________________

İngiltere, bagajlardan korkuyor

İngiltere’de bir uçağa el bagajı ile bomba sokulmasından sonra başka ülkelere yapılacak seyahatlerde el bagajına yasak getirdi.

Şirketler ayrıca planın ortaya çıkmasının ardından uçuşlarda gecikmelerin yaşanabileceği uyarısında bulundu.

British Airways, United Airlines ve Virgin Atlantic gibi şirketlerin aralarında bulunduğu havayolu şirketleri, güvenlik tedbirlerini arttırdı. Havayolu ve havalimanı yönetimleri, uçak içine el bagajı sokulmasını yasakladı. Zorunlu ilaçlar dışındaki sıvılar yasaklanırken bebek için taşınan sütlere velinin sütü tadması halinde izin verileceği bildirildi. British Airways, "İngiliz havalimanından ayrılacak uçuşlarda el bagajı yasaklanmıştır." dedi.

Ulaşım Bakanlığı internet sitesinde yaptığı açıklamada havalimanlarında güvenlik seviyesinin arttırıldığını ve fazladan güvenlik tedbiri konulduğunu belirtti.

___________________________________

Bir 11 Eylül daha mı?

İngiliz polisi, ’bir uçağa yapılacak saldırıyı engelledik’

İngiliz polisi, uçuş sırasında bir uçağı patlamaya yönelik saldırı planını ortaya çıkardıklarını belirtti. Bununla birlikte polis, Londra’da pekçok kişiyi tutukladı.

Polis, bombayı el bagajı ile uçağa sokarak uçuş sırasında patlatmaya yönelik bir saldırı planını ortaya çıkararak engel olduklarını söyledi. Polis sözcüsü, "Uçuş sırasında bir uçağı patlama plan istihbarat önderliğinde ortak ve önceden planlanmış bir operasyonla engellendi." dedi. Polis, saldırganların bombayı Amerika’ya gidecek bir uçakta patlatmayı planlandığına inandıklarını söyledi.

Bu arada polis, gece saatlerinde pekçok kişiyi tutukladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious