Londra metrosun da Türk-Yunan rekabeti!

Londra metrosun da Türk-Yunan rekabeti!.10270
  • Giriş : 17.11.2007 / 18:55:00

Yabancı turistleri etkilemek için Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan rekabet, Londra metrosuna sıçradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'nin Londra şehir merkezindeki hemen hemen bütün metro istasyonlarına reklam vermesi üzerine Yunanistan, Türkiye afişlerinin yanına son derece benzer reklamlar vermeye başladı.
Yıl sonuna kadar 2 milyon İngiliz turist çekmeyi hedefleyen Türkiye, Londra genelinde ticari taksiler ve otobüslere reklam verdi. Ancak en çok dikkat çeken afişler, her gün milyonlarca insanın kullandığı Londra metrosu oldu. Şehir merkezinde en çok kullanılan istasyonlara verilen reklamlarda ellerini iki yana açmış bir çocuğun bulunduğu afişler her gün milyonlarca İngiliz ve yabancı turist tarafından görüldü.

Türkiye reklamlarının çektiği ilgiye karşılık ise Yunanistan'dan geldi. Yunanistan'ın metro istasyonlarında, Türkiye reklamlarının hemen yanına verdiği tanıtımlar, Türkiye'nin tanıtımı ile hemen hemen aynıydı.
Yunanistan'ın reklamlarında, ellerine iki yana açmış bir çocuk bulunmasa da elleri açık zıplayan gençler kullanıldı. İki afişte de kullanılan arka fonların birbirinin hemen hemen aynı olması dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious