Londra'da terör paniği devam ediyor

  • Giriş : 10.08.2006 / 00:00:00

Londra'da terör İngiltere'nin başkenti Londra'da sabahın erken saatlerinde başlayan terör saldırısı paniği devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Terör saldırısı korkusuyla uyanan Londra'da sabahın erken saatlerinde alarma geçen Heathrow Havaalanı'ndaki panik havası geçmiş değil. İngiliz Polisi, Amerika'ya gidecek olan 10 uçağa el bagajlarıyla bomba sokulmaya çaışıldığını duyudu. Saldırı girişiminde bulunan zanlıların İngiliz vatandaşı oldukları ifade ediliyor.

Bu arada, olayın hemen ardından Avrupa'nın en büyük havaalanlarından biri olan Heathrow'da çok sayıda uçak seferleri iptal edilirken, birçok seferde gecikmeler yaşandı. Amerika, Brüksel, Avusturalya gibi ülkeler Londra'ya uçak seferlerini geçici olarak iptal etti. Türk Havayolları'na ait seferlerde de geçikme yaşandı.

Heathrow'dan kalkan uçak seferleri de geçici olarak iptal edildi. Havaalanında şaşkına uğrayan yolcular, iptal kararını duyduktan sonra evlerine döndüler. Havaalanındaki binlerce kişinin ise, Londra'ya gelecek olan yakınları için Heathrow Havaalanı'nda korkuyla bekledikleri gözlendi.

Öte yandan, İngiliz Polisi, havaalanına gelen yolcuların bagajlarını didik didik aradı. Yiyecek ve içeceğin havaalanına getirilmesini kesinlikle yasaklayan polis, bebek mamalarının ise havaalanından tedarik edilebileceğini duyurdu.
saldırısı paniği devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious