Londra'da Türk belediye başkanı rekor kırdı

Londra'da Türk belediye başkanı rekor kırdı.47171
  • Giriş : 19.04.2008 / 14:56:00

Londra'nın ilk Türk Belediye Başkanı Doğan Delman, hayır ve yardım kuruluşları adına başkanlık döneminde topladığı 50 bin sterlinlik bağışla bir rekora imza attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Görkemli bir törenle Kraliçe 2. Elizabeth'in belediyedeki temsilcisi olma görevini üstlenerek, başkanlığa getirilen ve yaklaşık 1 yıldır Londra'daki ilk Türk Belediye Başkanı olarak görev yapan Doğan Delman, 7 mayısta görevini bir başka meclis üyesine devretmeye hazırlanırken, dün bir resepsiyon düzenledi.

Doğan Delman, gerek görevi, gerekse bağışların toplanması konusunda en büyük desteği Londra'da yaşayan Türklerden gördüğünü söyledi.

Başkanlığı sırasında kendisine destek veren Türk toplumu temsilcilerine makamında bir teşekkür daveti veren Delman, Kıbrıslı ve Türkiyeli Türklerin desteğiyle İngiltere'de Belediye Başkanlığı gibi bir görevi başarıyla sürdürdüğünü belirtti.

Doğan Delman, bugün İngiltere'deki siyasi partilerin içinde çok sayıda Türk'ün aktif olarak görev aldığına işaret ederek, Türk toplumunun yaptıklarıyla İngiltere'de yüksek düzeylerde olmaya layık olduğunu kanıtladığını kaydetti.

Enfield Belediye Meclis Lideri Mike Rye da, 7 mayısta başkanlığı bırakacak Delman'a, Belediye Meclisi adına teşekkür ederken, ''Yıllardır gördüğümüz en iyi belediye başkanı. Onunla gurur duyuyoruz. Türk toplumundan aldığı büyük destekle bağış rekorunu da kırdı'' dedi.

Enfield Belediye Başkanı Doğan Delman'ın toplandığı yaklaşık 135 bin YTL'lik bağış, Dazu, MIND ve PCRF gibi hayır kurumlarının çalışmaları için kullanılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious