Londra'da Türk vatandaşlarına saldırı

  • Giriş : 02.10.2006 / 00:00:00

Londra'da Türk vatandaşların en yoğun bulunduğu bölgelerden biri olan Enfield Town'da, Türk vatandaşları çok sayıda ırkçı saldırıya maruz kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kuzey Londra'da bulunan Enfield Lock bölgesinde Island Village'de yaşayan Türkler, uzun süredir kendilerine yönelik bazı ırkçı saldırıların olduğunu ve bunun son günlerde doruğa çıktığını söylediler. Evlerinin taşlanarak, camlarının kırıldığını söyleyen H.M (46) adlı vatandaş, "Otobüs durağında beklerken ya da alışveriş için dışarı çıktığımızda market önlerinde olsun yollarda olsun, bölgede bulunan İrlandalı vatandaşlarca saldırıya uğruyoruz. Çocuklarımızı parka götüremiyoruz." dedi.

İrlandalı vatandaşların kendi çocukları üzerine köpeklerle saldırdıklarını dile getiren H.M(46), "Bir çok Türk her gün saldırıya uğruyor, geçtiğimiz günlerde ise genç bir Türk vatandaşın üzerine bazı vatandaşlar zincirle saldırdı ve genç Türk'ü hastanelik etti."diyor. Bunun yanı sıra çevre sakinleri de Türk asıllı hamile bir kadının sokak ortasında feci şekilde dövüldüğünü anlatırken, hamile kadının bu yüzden erken doğum yapmak zorunda kaldığı da belirtildi.

İngiliz polisinin ise olan biten olaylara kayıtsız kaldığı ortaya çıktı. İngiliz polisinin kendilerine aldırmadıklarını anlatan H.M, buradaki Türk vatandaşlarla birlikte ülkede Türk Belediye Meclis Üyeleri'nden yardım istediklerini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious