Londra'daki terör mitinginde 4 kişi gözaltına alındı

Londra'daki terör mitinginde 4 kişi gözaltına alındı.16536
  • Giriş : 18.11.2007 / 19:49:00

Londra'da düzenlenen teröre hayır mitinginde PKK yanlılarının bildiri dağıtmak istemesi üzerine gerilim yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polis 3'ü PKK'lı 4 kişiyi gözaltına aldı.

İngiltere'de yaşayan Türklerin PKK'ya karşı yaptıkları ilk protesto mitinginde PKK provokasyonu yaşandı. Londra'nın ünlü Trafalgar meydanında barışçıl başlayan mitingin bir bölümünde terör örgütü yandaşları protesto alanının hemen yanında bildiri dağıtmaya çalıştı.

Eylemcilerle PKK'lı grup arasında tansiyonun yükselmesi üzerine İngiliz polisi, bildiri dağıtmak isteyen gruptan üç kişiyi gözaltına aldı. Bu sırada meydandaki bir kişi PKK'lı gruba müdahale edince polis tarafından kelepçelenerek bir başka araca alındı. Trafalgar meydanında polis kayıtlarına göre 500 kişi toplandı. Türkiye'de yaşanan terör olaylarını protesto eden göstericiler, eyleme saygı duruşu ve İstiklal Marşı okuyarak başladı. 'Kahrolsun PKK', 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganlarının atıldığı eylemde Rauf Denktaş'ın da mesajı okundu.

-ASIL MİTİNG GELECEK PAZAR-

Trafalgar'da düzenlenen miting İngiltere'deki Türklerin terörü protesto eylemleri için prova niteliği de taşıyordu. Çok sayıda Türk derneğinin katılımıyla oluşturulan Britanya Türkleri Platformu tarafından 25 Kasım'da düzenlenecek yürüyüşte terör örgütü PKK bir kez daha protesto edilecek.

Londra'daki Türk Büyükelçiliği önünde başlayacak yürüyüş için Hyde Park, Picadilly Circus gibi Londra'nın en önemli turist merkezleri trafiğe kapatılacak. Eylem, İngiltere Başbakanı Gordon Brown'a teslim edilmek üzere Başbakanlık Konutu'nun bulunduğu Downing Street 10 numaraya bir mektup verilmesi ile sona erecek.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious