Londralı Galatasaraylılar örgütlendi

  • Giriş : 21.06.2009 / 12:24:00

İngiltere'nin başkenti Londra'daki Galatasaray taraftarlarını bir çatı altında toplamak amacıyla kurulan derneğin lokal açılışı gerçekleştirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yeni dernek lokalinin açılışına yöneticilerin yanı sıra başkonsolos Bahadır Kaleli ve eşi, büyükelçilik müsteşarı Serra Kaleli, İngiliz İşçi Partisi'nin Türk kökenli milletvekili adayları Funda Pepperell ve Ayfer Orhan, İngiltere Türk Dernekleri Federasyonu Başkanı Şener Sağlam ve İngiltere Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ali Bakır katıldı.

Derneğin açılışı, Galatasaray taraftarı olan büyükelçilik müsteşarı Serra Kaleli tarafından yapıldı. Açılışın ardından kısa bir konuşma yapan İngiltere Galatasaraylılar Derneği Başkanı Mehmet Mimoğlu, derneğin açılışına katkısı bulunanlara ve açılışa gelen İngiltere Fenerbahçeliler Derneği yöneticilerine teşekkür etti. Galatasaraylı olmanın bir ayrıcalık olduğunu söyleyen Mimoğlu, dernek yöneticilerinin, Galatasaray'ı gururla temsil ettiklerini ve aralıksız bir şekilde çalışmalarını sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Türkiye'nin Londra Başkonsolosu Bahadır Kaleli ise kendisinin bir Galatasaray taraftarı olmadığını, ancak, Galatasaray'ın geçmişte elde ettiği uluslararası başarılardan büyük gurur ve mutluluk duyduğunu belirtti. Kaleli, açılışı yapılan derneğin şans getirmesi temennisinde de bulunduğu konuşmasında, İngiltere Fenerbahçeliler Derneği'ne de açılışa katıldıkları için teşekkür etti.

Açılışa katılan İngiltere Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ali Bakır ise derneğin açılmasından, bir Fenerbahçeli olarak memnuniyet duyduğunu belirterek, ''Fenerbahçe olmazsa, Galatasaray olmaz. Galatasaray olmazsa, Fenerbahçe olmaz. Bunlar birbirini tamamlayan unsurlardır. Ben rekabetin sadece 90 dakika içinde kalması gerektiğine inanıyorum. 90 dakikanın dışında, hepimiz kardeşiz ve bir aileyiz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*