Lorant; 'Kazanmanın zamanı gelmişti'

  • Giriş : 14.05.2006 / 00:00:00

Sivasspor Teknik Direktörü Werner Lorant, 3-1 Ankaragücü galibiyeti sonrası "Kendi sahamızda galip gelmenin zamanı gelmişti. Bu takım hiç düşme potasında yer almadı." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ligi 43 puanla bitirdikleri için mutlu olduğunu belirten Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz da, yeni hoca konusunda Brigel ile anlaşabileceklerini belirtti.
Ligde hiçbir iddiası kalmayan ve düşme hattından uzak Sivasspor ve Ankaragücü takımlarının 4 Eylül Stadı'nda oynadığı ligin son karşılaşması 3-1 ev sahibi takımın üstünlüğüyle sona erdi.

Sivasspor ile yollarını ayıran Lorant, takıma galibiyetle veda ettigi için sevindiğini kaydetti. Maç sonrası bir açıklama yapan Lorant, Sivasspor'a bundan sonraki senelerde başarılar diledi.

Kazanmanın zamanı geldiğini belirten Lorant, "Geçtiğimiz hafta Konya'da da ve bugün ilk yarı maçı bitirmemiz gerekiyordu. Futbolcuların ikinci yarıda attıkları gollerle galip gelmesini bildi. Kendi sahamızda kazanmanın zamanı gelmişti zaten." dedi.

Lorant, ayrıca, geçtiğimiz sezonu da değerlendirdi. Takımdan ayrılacağı için hiç kimseye kırgın olmadığını vurgulayan Alman çalıştırıcı, Sivasspor'un bu sezon hiç düşme potasında yer almadığının altını çizdi.

Lorant, şunları söyledi; "Harika bir sezon geçirdik. Hiç düşme potasında yer almadık ve o stresi yaşamadık. Bundan dolayı futbolcuları kutluyorum. Sivasspor'a kesinlikle kırgın değilim. Görevimi yaptım. Bu takıma önümüzdeki seneler için başarılar diliyorum. Biz Süper Lig'de kalarak bir adım attık. Umarım bundan sonra bir adım daha atarlar."

Türkiye'de bir takımla anlaşıp anlaşmadığının sorulması üzerine ise Lorant, son maçını oynayıncaya kadar hiçbir takımla görüşmediğini vurguladı. Yönetim ve futbolcu trasferleriyle ilgili sorulara da Lorant, üstü kapalı cevaplar verdi.

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ise, ligi galip gelerek bitirdikleri için mutlu olduğunu söyledi. Kaybedilen maçları hatırlatan Otyakmaz, "Aslında ligi daha üst sıralarda bitirebilirdik. Çok talihsiz maçlar kaybettik. Ama Süper Lige yeni çıkmış bir takım olarak 43 puan toplamamız da büyük başarı." diye konuştu.

Yeni hoca arayışıyla ilgili olarak da Otyakmaz, yabancı teknik adamlarda ısrarcı olduklarını ve Brigel ile salı günü İstanbul'da görüşeceklerini ifade etti. Otyakmaz, şöyle devam etti: "Lorant hocamızla ayrıldık. En kısa zamanda yeni hocamızla anlaşacağız. Bazı alternatifler var. Brigel hoca pazartesi günü İstanbul'a geliyor. Salı günü kendisiyle konuşacağız. Şu ana kadar en fazla yolu da bu hocayla kat ettik. Yolumuza yabancı hocalarla devam etmekte ısrarcıyız."

Son olarak Otyakmaz, Sivasspor'un önümüzdeki sezon da öncelikle ligde kalmayı başaracak ve UEFA'yı hedefleyen bir takım kuracaklarını kaydetti.

Bu arada, Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman, maç sonrası basına bir açıklama yapmadı. Karaman, Sivasspor yönetiminin hediye ettiği kangal çoban köpeği yavrusuyla Sivas'tan ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious