Lorant resmen Kasımpaşa'da

  • Giriş : 06.10.2007 / 15:19:00

Turkcell Süper Lig'in yeni ekiplerinden Kasımpaşa'da, Kadir Özcan'ın istifasının ardından, teknik direktörlüğe Alman Werner Lorant getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Werner Lorant, Recep Tayyip Erdoğan Stadı'ndaki kulüp binasında gerçekleştirilen ve kulüp başkanı Hasan Hilmi Öksüz ile Futbol şube sorumlusu Mehmet Süha Sidal'ın da hazır bulunduğu törende kendisini 1 yılı opsiyonlu olmak üzere, 2 yıllığına Kasımpaşa Kulübü'ne bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

Başkan Öksüz, imza töreni sonrası yaptığı açıklamada, teknik direktörlerini değiştirmek zorunda kaldıklarını ifade ederek, ''Lorant ile anlaştık. Dünkü Trabzonspor maçında takımı izledi. Lorant'ın bize katkı sağlayacağına ve başarılı olacağımıza inanıyorum'' diye konuştu.

Daha önce Fenerbahçe, Sivasspor ve Kayseri Erciyesspor'u da çalıştıran 59 yaşındaki Werner Lorant ise Türkiye'de yeniden çalışacağı için mutlu olduğunu ifade ederek, ''Ayrıca İstanbul'da bulunmak da çok güzel. Hedefimiz ligde kalmak, bunu başaracağımıza da inanıyorum'' dedi.

Alman teknik adam, Kasımpaşa'nın dün Trabzonspor ile oynadığı maçı izlediğini hatırlatarak, ''Takımla birlikte çok işimizin olduğunu gördüm. Ama bu takımla iyi işler yapabileceğimizi de gördüm. Türkiye ligini ve oyuncuları tanıyorum, bu da bizim için avantaj olacak'' şeklinde konuştu.

Bir dahaki lig maçına kadar zamanları olduğunu anlatan Lorant, ''Lige verilen ara bize yarayacak. Oyuncularımı daha iyi tanıma imkanı bulacağım. Bu arayı iyi değerlendirip, ilk maçımıza öyle çıkacağız. Bu yılki hedefimize ulaşarak, ligde kalmak istiyoruz'' dedi.

Lorant, yardımcılıklarına kimin getirileceği sorusuna ise ''Dün yönetimle bu konuda ön görüşmelerde bulunduk. Bugün de görüşeceğiz. Kim gelirse gelsin, Kasımpaşa'nın başarısı için çalışacaktır'' diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious