LÖSEV'den bağış uyarısı

LÖSEV'den bağış uyarısı.27043
  • Giriş : 12.06.2009 / 22:48:00

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), vakfın adını kullanarak para toplamak isteyenlere karşı dikkatli olunmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

LÖSEV'den yapılan yazılı açıklamada, 1998'den bu yana Türkiye'deki lösemi hastası çocuklara ve onların imkanları kısıtlı ailelilerine maddi-manevi yardımlar götüren vakfın, sayıları 5 bin 500'ü geçen 0–16 yaş arası lösemi hastası çocuğun hayatta kalma mücadelesine yardım ettiği belirtildi.

Bazı art niyetli insanların, "lösemili çocuklar yararına" diyerek, LÖSEV'in adını kullandığına işaret edilen açıklamada, şu hususlara yer verildi:

"Satışını yaptıkları ürünlerden elde ettikleri paralar pek çok vicdansızın geçim kaynağı olmuş. Garip ve çaresiz insanların çilesinden para kazanan bu sahtekarları engellemek ise neredeyse imkansız. Emniyet güçleri birini yakalasa 10 tanesi ortaya çıkıyor, şehir şehir dolaşıyorlar. Tek bir çözüm var, o da halkımızın bilinçli hareket etmesi. Hayırsever insanımız bu sahtekarlara asla taviz vermemeli, bir kuruş paralarını dahi bu vicdansızlara kaptırmamalı."

Açıklamada, LÖSEV'in, kurulduğu günden bu yana hiçbir şekilde bu ve benzer yöntemlerle bağış toplamadığı vurgulanarak, vakfın, lösemili çocuklar ve annelerinin el emeği ürünlerini, takvim ve kartpostallarını "ISPANAK" adını verdiği mağazası aracılığıyla ve internet sitesinden pazarladığı, elde edilen tüm gelirin ise lösemili çocukların ücretsiz tedavilerinde kullanıldığı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*