Löw: Mesut'a bir söz vermedik

Löw: Mesut'a bir söz vermedik.8880
  • Giriş : 15.12.2008 / 17:16:00

Alman milli takımının teknik direktörü Löw, W. Bremen'in Türk kökenli oyuncusu Mesut Özil'e, gelecekte Alman (A) milli takımında oynaması konusunda verilmiş bir sözün olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alman milli takımının teknik direktörü Joachim Löw, Alman Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Werder Bremen'in ve Alman U21 milli takımının Türk kökenli oyuncusu Mesut Özil'in, gelecekte Alman (A) milli takımında oynaması konusunda Mesut'a verilmiş bir sözün olmadığını söyledi.

Löw, Alman Haber Ajansi'na (DPA) yaptığı açıklamada, Mesut'u, Türk milli takımında da forma giyebileceği şeklindeki açıklamasından sonra, Norveç'e karşı 11 Şubat 2009 tarihinde oynayacakları karşılaşma için kadroya dahil etmek için aceleci davranmayacağını belirterek, ''Böyle bir şey yapmayız. Bizim bu konuda kendisine verilmiş bir vaadimiz yok'' dedi.

Löw, gelecek için yaptıkları planlamalarında Mesut'un yer aldığını, ancak kararı sonuçta kendisinin vereceğini ifade etti.

Werder Bremen'in menajeri Klaus Allofs ise Mesut'un gelecekte de Alman milli takımı adına oynaması konusunda Alman yetkililer tarafından ikna edilmesi için her şeyin yapılması gerektiğini belirtti.

Teknik direktör Thomas Schaaf da ''Mesut (A) Milli Takımında görev alabilecek bir oyuncu. Almanya için oynamasını tercih ederiz'' dedi.

Mesut, hangi Milli Takım için oynayacağı konusunda henüz karar vermediğini ve kendisine davetiye geldikten sonra nihai kararını vereceğini açıklayarak, Alman basında geniş şekilde yer almıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*