LPG dolum tesisinde patlama

  • Giriş : 04.01.2007 / 00:00:00

Ankara'nın Sarayköy beldesinde LPG dolum tesisinde meydana gelen patlamada Ömer Karaküçük (40) hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kazan ilçesi Sarayköy beldesinde bulunan bir LPG firmasına ait Ankara dolum tesislerinde arızalı tüplerin boşaltımı sırasında patlama meydana geldi. Patlamada arızalı tüpleri kontrol den Ömer Karaküçük isimli işçi hayatını kaybetti. Patlama sonrası, bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi ve ambulans sevk edildi. İtfaiye tarafından yangın söndürüldü.

Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, tesislerin Avrupa standardında olduğunu ve güvenlik ihmalinin bulunmadığını ifade etti. Patlamanın meydana geldiği tesislerde incelemelerde bulunan Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, patlamada bir kişinin öldüğünü belirterek, patlamanın meydana geldiği yerin dolum tesislerinin biraz uzağında olmasının olası bir faciayı önlediği açıklamasında bulundu.

Yangının tamamen kontrol altına alındığını vurgulayan Ertürk, "Tehlikeli bir durum kalmadı. Yangın iç kısımda olsaydı büyük bir facia olurdu. Teknik inceleme devam ediyor" dedi.

Patlamanın meydana geldiği dolum tesisinde Kazan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından güvenlik önlemi aldı. İşçinin ölümüyle ilgili Kazan Cumhuriyet Savcılığı'nın incelemesi devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious