LPG tankı patladı, 4 ağır yaralı!

  • Giriş : 02.06.2006 / 00:00:00

Hatay'ın İskenderun ilçesinde bulunan Organize Sanayi Bölgesi'nde LPG tankerlerinin bakımının yapıldığı iş yerinde meydana gelen patlamada 4 kişi ağır yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre patlama, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi'nde Tempo Çelik isimli iş yerinde meydana geldi. LPG tanklarının bakım ve onarım işlerinin yapıldığı bölgede LPG tankerinin şoförünün aracı kaynak yapılan bölgeye park etmek istediği sırada patlama meydana geldi. Patlama ve sonrasında çıkan yangında Cafer Çetinkoz- Beniz Bayındırlı-Cemil Yalçın ve Ali Çelebi ağır yaralandı. İş yerinde çıkan yangın İsdemir ve Denizciler itfaiyesi tarafından söndürüldü.

Vücutlarında 3 derece yanık oluştuğu belirlenen yaralılar İsdemir ambulansı ile İskenderun devlet hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Burada ilk müdahalesi yapılan yaralılardan Beniz Bayındırlı ve Cemil Yalçın durumların ağır olması sebebiyle Adana Balcalı Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Cafer Çetinkoz ve Ali Çelebi ise yoğun bakıma alındı.

Yaralılardan Ali Çelebi, "Ne olduğunu anlamadım, bir patlama ve alev gördüm, gözümü hastanede açtım" dedi.

İskenderun Devlet Hastanesi Başhekimi doktor Ergun Saraçoğlu, "Sanayi kenti olan İskenderun'da hastanelerimizde ne yazık ki yanık ünitesi bulunmuyor. Bu üniteyi kurmak için sanayicilere teklif götürdük, ama bir sonuç alamadık. Yaralıları mecburen başka illerdeki hastanelere sevk etmek zorundayız" dedi.

Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious