LPG yüklü tanker devrildi

LPG yüklü tanker devrildi.11585
  • Giriş : 22.03.2008 / 15:55:00

Hatay'ın Reyhanlı İlçesi’nde otomobille çarpışan LPG yüklü bir tanker devrildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kaza sırasında tankerin patlamaması büyük bir faciayı önledi. Gazın açığı çıkıp, alev almasıyla bir mahalleyi etkileyebilecek patlama yaşanabileceği belirtildi.

Kırıkhan yönünden gelen Emin Özer yönetimindeki 34 NH 192 plakalı tanker, Reyhanlı’nın Gültepe Mahallesi’nde karşı yönden gelen Hüseyin Bük yönetimindeki 34 FP 1031 plakalı otomobille çarpıştı. Cilvegözü kavşağındaki kazada, tanker, gittiği yönün tam tersine dönüp, sürücünün ani direksiyon kırması sonucu yoldan çıkarak devrildi. Şans eseri, tankerde bulunan yaklaşık 20 ton LPG açığa çıkmadı, patlama meydana gelmedi. Herhangi bir patlama durumunda yaklaşık 1400 nüfuslu Gültepe Mahallesi’ndeki evlerin büyük bölümünün zarar görüp, yok olabileceği, çok fazla kişinin ölebileceği ileri sürüldü.

Her iki aracın hafif yaralı atlattığı kaza sonrası, LPG’nin açığa çıkması ve patlama ihtimaline karşı çevrede geniş güvenlik önlemi alındı. Tankerin yanına kimse yaklaştırılmadı, sigara içilmesine izin verilmedi, bölgenin elektrikleri kesildi. Sabah teknik ekibin gelip, gazın boşaltma işleminin yapılacağının bildirilmesi üzerine itfaiye ve polis gece boyunca kaza yerinde bekledi. Yol ulaşıma kapandı. Bu sabah gelen teknik ekibin çalışmalarıyla LPG, başka bir tankere nakledildi, ardından kaza yapan araçlar kaldırılıp, yol yeniden ulaşıma açıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious