LPG'de ceza korkusu

  • Giriş : 29.11.2006 / 00:00:00

EPDK'nın gönderdiği yazıyı üslup olarak sert bulan Mehmet Ali Neyzi, “1 Ocak 2007'ye kadar sektörde eğitimler bitmez. Bu tarihten sonra ceza yiyeceğiz endişesi ile yaşamak ağır geliyor” dedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TOBB'un oluşturduğu LPG sektör Meclisi dün EPDK yöneticileri ile bir araya gelerek sektörün sorunları hakkında görüş alış verişinde bulundu. Toplantıda bir konuşma yapan LPG Sektör Meclis Başkanı ve Aygaz Genel Müdürü Mehmet Ali Neyzi, EPDK'nın kendilerine gönderdiği yazıdan tedirgin olduklarını söyledi. Yazıyı üslup olarak sert bulduğunu belirten Neyzi, “Yazı ile LPG Piyasası Kanunu gereğince sektörde görev yapanların 1 Ocak'a kadar eğitimlerinin tamamlanması isteniyor. Ancak görünen o ki 1 Ocak'a kadar bunu gerçekleştiremeyeceğiz. Meclis'te son dakikada kanuna eklenen eğitim maddesi bizi tedirgin ediyor. 1 Ocak'tan sonra ceza yiyeceğiz endişesi içinde yaşamak ağır geliyor. Bu yüzden bize ek süre verin” dedi.

DENETİM SORUN OLACAK

EPDK ile lisanslı LPG dağıtım şirketlerinin şeffaf iletişim içinde olmasının önemine işaret eden Neyzi, ''Amaç, ceza değil müşterilerimize kaliteli hizmet üretmektir'' diye konuştu. Neyzi, EPDK tarafından anlaşma yapılan kurum personeli ile denetimlere başlandığını hatırlatarak, ancak denetim hakkında bilgi sahibi olmadıklarını, bazı illerde hiç faaliyet gösterilmediğini söyledi. Denetimin bir sorun olduğunu savunan Neyzi, ''Denetim konusu, aramızda bir ihtilaf konusu olacakmış gibi gözüküyor. Denetimde net olalım. Özellikle, otogaz lisans kontrolü var mı yok mu bunu bilelim. Gece kaçak olarak çalışan otogaz istasyonları olduğunu biliyoruz'' diye konuştu.

SİZİNLE KARAR ALMAYIZ

EPDK Başkanı Yusuf Günay ise kurumun kanunu uygulama noktasındaki iradesini ortaya koymak durumunda olduğunu, kanunu uygulamakta asla bir tereddütü olamayacağını belirtti. Amaçlarının ceza kesmek olmadığını dile getiren Günay, ''Tabii ki biz size belli süreler dolmadan önceden haber vereceğiz, uyaracağız. Bizim idare olarak sizlere belli konularda hatırlatma yapmamız, uyarmamız esasında sizin yararınıza. Bu, mutlaka peşinden olumsuzluk geleceği anlamına gelmiyor. Ancak EPDK, burada oturup da sizlerle birlikte karar alacak değil” şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious