LPG'li araç kullanıcılarına uyarı

  • Giriş : 31.03.2007 / 00:00:00

Makine Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Mehmet Özsakarya, LPG'li araçların güvenli kullanımı için günde en az 5-10 dakika benzinle çalıştırılması gerektiğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Özsakarya yaptığı yazılı açıklamada, araçlarda sürekli olarak LPG tercih edilmesi ve hiç benzin kullanılmadan çalıştırılmasının, benzin sistemlerinde tahribata yol açtığını ifade ederek, bunun sonucunda benzinin buharlaşarak, sistemin boru, hortum ve contalarında kurumaya yol açtığını kaydetti.

Sistemdeki kurumaların, çatlak ya da deformasyon oluşturabileceğine dikkati çeken Özsakarya, uzun süre sonunda benzine geçilmesi durumunda çatlakların benzin sızıntısına ve yangına yol açabileceğini bildirdi. Özsakarya, ''LPG'li araçların güvenli kullanımı için günde en az 5-10 dakika benzin ile çalıştırılması gerekli'' görüşünü bildirdi.

Öszakarya, LPG'li araçların bilinçli kullanılmasının, bu araçlarda can ve mal kayıplarının önlenmesinde büyük önem taşıdığını vurguladı.
Geçen hafta İzmir'in Aliağa ilçesinde, içinde 3. Lig takımlarından Aliağa Belediyespor futbolcusu Altan Aksoy'un içinde bulunduğu LPG'li araç alev almış, yangın itfaiyenin müdahalesiyle kısa sürede can kaybı ve yaralanma olmadan söndürülmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious