LPG'li araç sürücüleri: 'Söylentiler asılsız'

  • Giriş : 15.09.2006 / 00:00:00

Bursa'da, LPG'li ticari araç sürücüleri LPG depolarının periyodik olarak bakımının yapılmadığı konusunda çıkan söylentilerin asılsız olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Topçu ve Yönetim Kurulu Üyeleri Makine Mühendisleri Odası Şube Görevlisi Erol Doğan ile birlikte Bursa'daki ticari araçların LPG depolarına ilişkin bir basın açıklaması yaptı.

Bursa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası'nın, ticari taksi LPG depolarının değişimi konusunda üzerine düşeni yapmadığını iddia eden haberlerin kendilerini üzdüğünü dile getiren Başkan Hasan Topçu, "Ticari araçlardaki yakıt sistemi dönüşümü ile ilgili her türlü teknik ve mali sorumluluk, araç projelerini hazırlayan makine mühendisine ve 'Yakıt Sistemi Uygunluk' raporu veren kuruluşa aittir" dedi.

Makine Mühendisleri Odası Şube görevlisi Erol Doğan ise, ticari taksilerdeki LPG depolarının 1990 yılından beri periyodik olarak kontrollerin yapıldığını ifade ederek, "10 yıl kullanım süresi olan LPG tankları bölgemizde hiçbir ticari araca zarar vermemiştir. Aksine benzin depoları 3 dakikada alev alırken LPG depoları 9 dakikaya kadar dayanmaktadır" diyerek ticari araçların güvenilirliğine dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious