'Lübnan 50-100 yıllık politikadır'

'Lübnan 50-100 yıllık politikadır'.5252
  • Giriş : 02.09.2006 / 00:00:00

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Lübnan'a asker gönderme kararını verirken 50 sene sonrayı düşünerek karar verdiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye siyasi ve tarihi açıdan bölgede yerini almalı, bu konuda risk almak zorundayız" dedi.
Birtakım incelemelerde bulunmak üzere Gaziantep'in Yavuzeli ve Araban ilçelerine gelen Devlet Bakanı Tüzmen, son zamanlarda gündemde olan Lübnan konusunda açıklama yaptı. Tüzmen, Yavuzeli gezisinde, Mehmet Emin Mercandağ adlı vatandaşın Türkiye'nin Lübnan'a asker göndermesi konusunda ne düşündüğünü sorması üzerine, bu konuda Türkiye'nin geleceğini düşünerek karar vermek zorunda olduğunu dile getirdi. Tüzmen, Türkiye için en doğru olanı yapmak zorunda olduğunu vurguladı. Tüzmen, Türkiye'nin yaşadığı sorunlardan kurtuluş için tek çıkış yolunun ihracat olduğunu vurguladı.

Tüzmen, partililerle ve vatandaşlarla görüştü, sorunlarını dinledi. Vatandaşlar Kürşad Tüzmen'den yol, su, elektrik, sağlık hizmetlerine ilişkin ihtiyaçlarının karşılanmasını istedi. Türkiye'nin sorunlarını zaman içerisinde çözeceğini ifade eden Tüzmen, "Çözemediğimiz sorunları da zaman içinde çözeceğiz. Ülke olarak daha çok üretmeli ve ürettiğimizi ihraç etmeliyiz, Türkiye için tek çıkış yolu bu. Başarının sırrı da bu, çok üreteceğiz, ürettiğimiz ihraç edeceğiz. Türkiye coğrafi konumu itibarıyla çok önemli bir konumda. Çevremizdeki ülkelerde savaş var, açlık var. Ancak biz ülke olarak istikrar içinde, huzur içinde daha fazla üretip daha fazla ihracat yapabilmenin yollarını arıyoruz. Bunda da çok önemli başarılar elde ettik."diye konuştu.

Tüzmen, Gaziantep'e dönüşü sırasında fıstık tarlasına giderek, fıstık üreticileri ile görüştü. Tüzmen, Zeugma Festivaline katılamak üzere Nizip'e geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious