Lübnan halkına yardım yağıyor

  • Giriş : 18.09.2006 / 00:00:00

İsrail'in Lübnan'a açtığı savaşın ardından evsiz, yersiz kalan ve bir ekmeğe muhtaç hale gelen Lübnan'a Türkiye'den yardımlar çığ gibi gidiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Akşam saatlerinde başlanan yükleme işlemlerinin iki gün süreceği ve geminin Çarşamba sahabı yükleme tamamlandıktan sonra İskenderun Limanından hareket ederek Lübnan'a gideceği belirtildi.

Deniz Feneri Derneği'nin de destek verdiği kampanyada Ankara, İzmir, İstanbul, Konya, Adana ve değişik illerden yapılan yardımlar gemiye yüklenmeye başladı. İnsani yardım malzemeleri arasında Lübnan'a gidecek olan 441 ton insani yardım malzemeleri arasında seyyar aşevi, ilaç, gıda malzemeleri, yağ, un, şeker, tekerlekli sandalye jeneratör, çocuk bezi, kumaşlar, çay, makarna, giyecek ve çeşitli gıda malzemeleri bulunuyor.

Deniz Feneri görevlisi Fatih Angışhan, yükleme esnasında yaptığı açıklamasında Türk halkının yardım konusunda çok duyarlı olduğunu belirterek, "Müslüman kardeşlerimize yapılan bu yardımların devamı gelecek. Bin 400 ton gıda malzemesi Recep Reis gemisine yüklenmeye başlandı. Toplam 2.5 milyon dolarlık yardımları götürecek olan Recep Reis gemisi, Çarşamba sabahı İskenderun Limanı'ndan hareket ederek Lübnan'a gidecek ve Lübnandaki Müslüman kardeşlerimiz Ramazan ayının hemen başlarında bu yardımlara kavuşacak. Yapılan bu insani yardımlarla Türk halkının ne kadar yardımsever olduğun tüm dünya bir kez daha görmüş olacak" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious