Lübnan Savaşı raporu Olmert'e verildi

  • Giriş : 30.04.2007 / 00:00:00

İsrail'in Lübnan saldırısıyla ilgili soruşturma raporu Başbakan Ehud Olmert'e verildi. Rapor, bazı kısımları silinerek kamuoyuna da duyurulacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İsrail'in Lübnan saldırısıyla ilgili soruşturma raporu tamamalanarak Başbakan Ehud Olmert'e verildi. Channel 1 televizyonunun haberine göre, raporada Olmert'in savaş sırasındaki karar verme süreci 'ciddi başarısızlık' sözleriyle eleştiriliyor.

Winograd Komisyonu'nun hazırladığı raporun sonuçlar bölümünden alınan pasajda şu ifadeler kullanılıyor: "Bize diğer başbakanların da geçmişte böyle davrandıkları söylendi. Fakat bu, tatmin edici bir açıklama değil."

Komisyonun Olmert'i eleştiren raporunda başbakanın istifasını isteyip istemediği henüz netleşmedi. Olmert'in sonuç ne olursa olsun istifa etmeyi düşünmediği kaydediliyor. Geçici raporu aldıktan sonra komisyon üyeleriyle konuşan Olmert, "Raporu incelemeli ve buradan almamız gereken dersleri alarak tüm hatalarımızı düzeltmeliyiz. İsrail Devleti'nin açığa vurduğunuz başarısızlıkları gelecekte düzelteceğini garanti altına almalıyız" dedi.

Olmert'le birlikte Savunma Bakanı Amir Peretz'e sunulan rapor, bazı kısımları silinerek kamuoyuna da duyurulacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious