Lübnan'a SMS'li destek

  • Giriş : 21.08.2006 / 00:00:00

Kızılay, Lüblanlılar için cep telefonundan yardım kampanyası başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adana Kızılay Derneği Şube Başkanı Mehmet Sağlam, Lübnan'da yaşanan olaylardan sonra, yakınlarını kaybedenler, sakat kalanlar, evleri yıkılan, ve sokakta kalanlar için yardım kampanyası başlattıklarını vurguladı.

Sağlam, düzenlediği basın toplantısında Türk milletinin Lübnan'daki savaş mağdurları için merhamet elini uzatması gerektiğini belirterek kampanyaya bütün vatandaşların destek olmasını istedi.

Lübnan'da yaklaşık 1 milyon kişinin evlerini terk ettiğini ifade ederek Kızılay'ın ihtiyaç sahipleri için mesaj kampanyası başlattıgını kaydeden Mehmet Sağlam, kampanyaya destek vermek isteyenlerin, cep telofonundan 2868'e boş mesaj gönderek katkıda bulunabileceklerini vurguladı.

Her mesaj atanın karşılığında Lüblanlılar'a 5 YTL yardımda bulanacağını aktaran Sağlam, bütün vatandaşlardan kampanyaya destek beklediklerini aktardı.

Kızılay'ın şimdiye kadar Lübnan'a bebek maması, bebek bezi, hijyen malzemeleri, un, helva, sabun, su, mutfak seti, gibi ihtiyaç malzemelerinin gönderildiğini aktararak söz konusu insani yardımların parasal değerinin ise 5 milyon 312 bin YTL olduğunu aktardı.

Sağlam, Kızılay'ın yardımların artarak devam edeceğini ifade eden Sağlam, yapılan kampanyalara vatandaşların duyarlı olmasını istedi.

Toplantıya katılan AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Torun da, yardım kampayasına destek verdiklerini söyledi.

Torun, Türk Kızılay Derneği'nin her türlü övgüye değer olduğunu kaydederek "Bu kampanya için bütün Adanalılar'ın telefonlarını kullanmalarını istiyoruz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious