Lübnan'da 2 'İsrail casusu' tutuklandı

Lübnan'da 2 'İsrail casusu' tutuklandı.10284
  • Giriş : 01.06.2009 / 08:11:00

Lübnan'da İsrail'e casusluk yapanlarla ilgili soruşturma kapsamında biri subay iki kişi daha tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Güvenlik yetkilileri, tutuklananlardan birinin orduda albay rütbesinde olduğunu, diğerinin de emekli bir üst düzey gümrük görevlisi olduğunu belirtti.

İsrail hesabına casusluk yapanlarla ilgili soruşturma kapsamında bir hafta geçmeden ikinci bir üst düzey Ordu görevlisinin tutuklandığını ifade eden yetkililer, şimdiye kadar soruşturma kapsamında gözaltına alınan veya tutuklanan 21 kişiden bazılarının suçlarını itiraf ettiklerini dile getirdi.

Söz konusu soruşturma ve tutuklamalar için İsrail tarafından henüz bir açıklama gelmezken, ülkedeki siyasi taraflardan olan Hizbullah İsrail için casusluk yapanların idam edilmesinini istedi.

İsrail casuslarından en az ikisinin geçen hafta bu ülkeye kaçtığını ve iadelerinin talep edildiğini belirten yetkililer, tutuklamalarla İsrail'in Lübnan'daki casusluk şebekesinin ağır bir darbe aldığını söyledi.

Yetkililer, tutuklananlardan çoğunun İsrail'in 34 günlük saldırısı sırasında Hizbullah hedeflerini belirlemesinde anahtar rol oynadığını, bazılarının da 2004'te Hizbullah liderlerine yönelik suikastlerde rollerinin bulunduğunu dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*