Lübnan'da 5 kişi daha öldü

  • Giriş : 04.08.2006 / 00:00:00

Lübnan'daki hava saldırılarının kapsamını genişleten İsrail, bu sabah düzenlenen akınlarda Beyrut'un kuzeyini hedef aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Lübnan Kızılhaçı, bölgedeki köprülere yönelik bombardımanda 4 sivilin öldüğünü, 10 kişinin yaralandığını bildirdi. Beyrut havaalanı yakınlarında ve kentin güney banliyölerinde düzenlenen saldırılarda da bir Lübnanlı askerin öldüğü, 4 sivilin yaralandığı belirtildi.

Büyük bölümü Hizbullah gerillalarının kontrolünde bulunan, Şii nüfusun yoğun olarak yaşadığı kentin güney kesimleri, saldırıların başladığı 12 Temmuzdan bu yana havadan dövülüyor. Saldırılarda, Lübnan'ın ve Beyrut'un güneyine yoğunluk veren İsrail'in, Hizbullah'ın etkin olmadığı ve genellikle Hristiyanların yaşadığı kuzey kesimleri vurması şaşkınlık yarattı. Hedef kapsamını genişleten İsrail'in, bu şekilde, Lübnan yönetimi üzerinde baskı kurmaya çalıştığı yorumları yapılıyor.

HİZBULLAH: ''İSRAİL TANKINI İMHA ETTİK''

Öte yandan Hizbullah, Güney Lübnan'daki çatışmalar sırasında bir İsrail tankının imha edildiğini öne sürdü.

Markaba yakınlarında operasyon düzenleyen İsrail askerleriyle Hizbullah gerillaları arasında çatışma çıktığı, İsrail tarafının zayiat verdiği ileri sürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious