Lübnan'da çatışma çıktı: 3 kişi öldü

Lübnan'da çatışma çıktı: 3 kişi öldü.23763
  • Giriş : 27.01.2008 / 21:34:00

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta elektrik kesintilerini protesto için lastik yakıp yolu trafiğe kapayan yüzlerce kişi ile Lübnan askerleri arasında çıkan çatışmada 3 kişi öldü, 19 kişi de yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beyrut'un güneyindeki Şiyyah Mahallesi'nde yaşanan elektrik kesintilerini protesto etmek için lastik yakıp yolu trafiğe kapayan yüzlerce kişi ile olaylara müdahale eden Lübnan Ordusu askerleri arasında çıkan çatışmalarda, Emel Hareketi Bölge Sorumlusu Ali Hamza hayatını kaybetti.

Lübnan'da yaşanan elektrik kesintilerini protesto etmek amacıyla akşam saatlerinde sokağa dökülen çoğu Emel Hareketi üyesi yüzlerce kişi, Mar Mihail Kilisesi çevresinde başlayan olaylar sırasında havaalanı yolunu trafiğe kapadı. Emel Hareketi'ne mensup çok sayıda silahlı milis caddelerde devriye gezerken, Lübnan Ordusu ve İç Güvenlik Kuvvetleri olayları yatıştırmak ve kapanan yolları yeniden trafiğe açmak için uğraş verdi. Çıkan çatışmalarda, Emel Hareketi Bölge Sorumlusu Ali Hamza'nın da aralarında bulunduğu 3 kişi öldü, 19 kişi de yaralandı.

Öte yandan, bir bildiri yayımlayan Emel Hareketi, akşam saatlerinde başlayan olaylarla doğrudan bağlantısı olduğu iddialarını yalanladı ve yandaşlarını sükunete davet etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious