Lübnan'da cenazeler defnediliyor

  • Giriş : 17.08.2006 / 00:00:00

Lübnan'ın güneyindeki Sur kenti çevresinde ateşkesten sonra çoğu yerle bir olmuş kasabalarda her gün onlarca cenaze defnediliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sur kentinin güneyindeki Surubbin kasabasında bugün defnedilen, ateşkesten iki önce İsrail hava saldırısında ölen Halil Hazini Harib'in (65) eşi Fatma Harib, ateşkes yürürlüğe girinceye kadar iki gün kocasının cesedinin başında beklediğini anlattı.

Yaslı Fatma Harib, bombardıman sırasında kocasıyla birlikte evde kaldıklarını, ancak yakınlarda bir bombanın patlamasından sonra yaklaşık bir buçuk metre karelik bir sığınağa gittiğini, eşininse buzdolabından su almak için evin balkonuna çıktığını ve bu sırada İsrail helikopterinin ateşi sonucunda öldüğünü anlattı.

Ağır bombardıman nedeniyle kimsenin kendilerine yardım edemediğini ve evde eşinin cesediyle tek başına 2 gün beklediğini belirten Haribi, günler sonra Lübnan Kızılhaçından birkaç kişinin bölgeye ulaşabildiğini kaydetti. Haribi, eşinin cenazesinin Sur'daki devlet hastanesine götürüldüğünü ve çocukları gelene kadar hastane morgunda bekletildiğini belirtti.

Surubbin kasabasında bugün Hazini ile birlikte ateşkesin yürürlüğe girmesinden sonra bölgeyi boşaltan İsrail askerleri tarafından öldürüldüğü ileri sürülen 17 yaşındaki yeğeni Yaser İbrahim Kapsu da toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious