Lübnan'da cenazeler dondurucuda!

  • Giriş : 07.08.2006 / 00:00:00

Kana saldırısında hayatının kaybeden 27 kişinin de aralarında bulunduğu 90 Lübnanlının cenazesi soğutuculu TIR'larda defnedilmeyi bekliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sur Devlet Hastanesi doktorlarından Mustafa Jeradi, kendilerine ulaşan ceset sayısının 90'ı aştığını ve bunun büyük bölümünü çocukların cesetlerinin oluşturduğunu belirtti.

Cenazelerin defnedilmesi için günler öncesinden bir toplu mezar hazırlandığını, ancak İsrail'in yoğun saldırılarını sürdürmesinden kaynaklanan güvenlik sorunları nedeniyle defin işlemlerinin yapılamadığı kaydeden Jeradi, şunları söyledi:

''Bazı aileler, cenazelerini buradan alarak kendileri defnetmek istiyor, ancak yine güvenlik nedeniyle onlar da yakınlarının cesetlerini buradan alamıyor. Aslında hastanemizin asli görevi yaralılar ve onların tedavileridir, ancak bize ulaşan cenazeler bir anda bizim problemimiz oldu. Şu anda elektrik ve benzin sıkıntısı olduğu için buradaki cenazeleri daha fazla bekletme imkanımız da yok. Gelecek günlerde güvenlik sağlandığı takdirde cenazeleri defnetmeyi planlıyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious