Lübnan'da gösterilere kan bulaştı: 1 ölü, 10 yaralı

  • Giriş : 23.01.2007 / 00:00:00

Lübnan'da genel grev çağrısı yapan muhalifler ana caddeleri trafiğe kapatırken, karşıt gruplar arasındaki tansiyon yükseliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Muhaliflerin ülke genelindeki gösterileri, hükümet yanlılarıyla çatışmalarına sebep oldu. Şiddet olaylarında, en az 1 kişi ölürken, 10 kişi de yaralandı.
Ülkenin kuzeyindeki Halbe köyünde Suriye yanlısı bir grupla hükümeti destekleyen kişiler arasında çatışma çıktı. Olayda, 1 hükümet destekçisi öldü, 4'ü yaralandı.

Akdeniz kıyısındaki Cubeyl'de bir silahlı bir kişinin göstericilerin üzerine ateş açması nedeniyle 3 kişi yaralandı. Kuzeydeki sahil kenti Betrun'da ise 2 gösterici açılan ateş sonucu yaralandı. Betrun yakınlarındaki bir köyde ise Suriye yanlısı bir grubun üyesi ağır yaralandı.

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'ın hükümetin devrilmesi için genel grev çağrısına uyan muhalifler, ülke genelindeki eylemlerine bugün hız verdi. Hizbullah'ın başını çektiği muhalefet partileri, Batı destekli Sinyora hükümetini devirmek için 1 Aralık'tan bu yana eylemleri sürdürüyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious