'Lübnan'da şehit olmaya hazırım'

  • Giriş : 01.09.2006 / 00:00:00

AK Parti Erzurum Milletvekili Ömer Özyılmaz, şehit torunu olduğunu ve gerekirse şehit olmak için oğluyla beraber Lübnan'a gideceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Milletvekili Özyılmaz, daha sonra kendisine bu konuda soru yönelten gazeteciye ise sitem etti
Hükümetin Lübnan'a asker göndermesi meselesi TBMM'de görüşülmezden önce partisinin Erzurum il binasında basın toplantısı düzenleyen Ömer Özyılmaz, hükümetin Lübnan'a asker göndermesinden yana olduğunu söyledi. Türkiye'nin tarihi misyonu itibari ile Lübnan'a asker göndermesi gerektiğini ifade eden Özyılmaz, Ankara'ya hapsolmuş bir iktidar olamayacaklarını dile getirdi. Türkiye'nin Lübnan'a savaşa değil barışın tesisi için gideceğini anlatan AK Parti Milletvekili Özyılmaz, gerekirse kendisinin ve oğlunun da söz konusu ülkeye şehit olmak için gidebileceğini iddia etti.

Kendisinin şehit torunu olduğunun altını çizen Özyılmaz, "Dedem, Allahu Ekber dağlarında şehit düşmüş. Ağabeyim Kıbrıs Gazisi. Ben şehit torunuyum, eğer gerekirse ben de şehit olmaya hazırım. Gerekirse böyle bir iş için (Lübnan'a asker olarak gitmek) görev çıkarsa huzurlarınızda söylüyorum, düğün bayram ederek giderim. Savaşla yeni tanışan bir millet değiliz. Savaş diye bir şey yok, barışı tesis için asker oraya gidecek, biz de diplomatik atağa geçeceğiz. Ben gitmeyeyim, o gitsin anlayışı bizde yoktur." ifadelerini kullandı.

Milletvekili Özyılmaz, "Lübnan'a siz gider miydiniz? Oğlunuzu gönderir miydiniz?" sorusuna cevap verdikten sonra soruyu yönelten gazeteciye ise "Bizim milli bünyemize ve kültürümüze uymayan bir soruydu" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious