Lübnanlı çocuklar ilk iftarlarını İstanbul'da açtı

  • Giriş : 24.09.2006 / 00:00:00

Esenler Belediyesi'nin davetlisi olarak Türkiye'yi ziyarete gelen Lübnanlı savaş mağduru çocuklar ve aileleri ilk iftarlarını İstanbul'da açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Öcalan, "Hedefimiz Lübnan savaşında mağdur kalan çocuklara Türk milletinin sevgisini, hoşgörüsünü, kardeşliğini göstermekti. Ve bunda muvaffak olduk." diye konuştu.
Lübnanlı çocuklar ve aileleri ile birlikte ilk iftarlarını açmak için Esenler Belediyesi Nene Hatun Sosyal Tesisleri'nde bir araya gelen Esenler Belediyesi Başkanı Mehmet Öcalan, 33 gün boyunca bombalar altında kalan insanların yaralarını sarmak adına böyle bir proje düşündüklerini dile getirdi. Başkan Mehmet Öcalan, "Hedefimiz Lübnan savaşında mağdur kalan çocuklara Türk milletinin sevgisini, hoşgörüsünü, kardeşliğini göstererek yaralarını sarmaktı. Ve bunda muvaffak olduk." diye konuştu. Ayrıca "Lübnan Savaş" sergisini açtıklarını da dile getiren Mehmet Öcalan, "Bu sergi ile insanlara savaşın çirkin yüzünü göstermek istedik. O çirkin yüz hiç kimseyi ağlatmasın hiç kimsenin yuvası yıkılmasın." dedi.

İftarın ardından çocuklara spor ayakkabısı ve kırtasiye malzemeleri dolusu çanta hediye eden Mehmet Öcalan çocuklarla sohbet ederek Türkçe selamlaşmayı öğretti.

Daha sonra Lübnan Bizim Derneği yetkilileri de Başkan Mehmet Öcalan'a "Bismillah" yazılı tablo hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious