Lübnanlı çocuklar yararına fotoğraf sergisi açıldı

  • Giriş : 12.12.2006 / 00:00:00

"Görüp görmezden, duyup duymazdan gelemezdik. Bir damlada siz olun" konulu resim sergisi,İzmir'de 28 Aralık'ta açılıyor. Fotoğrafçılar Derneği, 100 eserle Lübnan'daki çocuklar yararına sergi açıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Dernek İstanbul, Ankara ve Bursa'dan sonra dördüncü sergiyi İzmir'de, Konak Belediyesi Alsancak Kültür Sanat Merkezi'nde düzenleyecek. Dernek adına konuşan Birol Üzmez, "Fotoğrafa gönül vermiş insanlar olarak çevremizde olana bitene duyarsız kalamazdık." dedi.

Özellikle çocuklar sözkonusu olunca kayıtsız kalamayacaklarını belirten Üzmez, "En son Lübnan'da çocuklar mağdur oldu savaştan. Neden savaşıldığından habersiz, patlamamış bombaları oyuncak sanıp oynayacak kadar masum çocuklar." diye konuştu.

Üzmez, "Çocuklar için yola çıktık, bir damla da biz olalım dedik. Bu amaçla başta İstanbul olmak üzere 100'er fotoğraftan oluşan sergiler açarak gelirini, Kızılay aracılığıyla Lübnanlı çocukların ihtiyaçları doğrultusunda onlara aktarmayı düşündük. İlk sergimiz İstanbul Taksim Metro Sergi Salonu'nda 30 Eylül ile 7 Ekim arasında gerçekleşti. İkincisi Ankara'da Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde açıldı. Bursa'daki üçüncü sergimizin ardından sıra dördüncüsünde. Kişi, kurum ya da kuruluşların, sahip olmak istedikleri her fotoğraf için Kızılay'ın bütün bankaların 2868 numaralı hesap numarasına 100 YTL bağış yapması ve dekontu açıklayacağımız faks numarasına yollaması yeterli olacaktır. Sergiden sonra fotoğrafları adreslerine ulaştırılacaktır." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious