Lübnan'da canlarını zor kurtarıyorlar

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

Mersin Limanı'nda Lübnan'dan gelecek yaklaşık bin 500 Kanada vatandaşı bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İsrail'in Lübnan'ın başkenti Beyrut'a düzenlediği hava saldırılarının ardından bu ülkeden çıkmaya başlayan yabancılardan yaklaşık bin 500 kişilik Kanadalı grup, Beyrut'tan 6 feribotla yola çıktı. Limanda gazetecilere açıklamalarda bulunan Büyükelçi Brodeur vatandaşlarıyla telefonla görüştüğünü ve içlerinde hasta olup olmadığını bildirdi.
Lübnan'a düzenlen hava saldırılarının ardından yabancı uyruklu vatandaşların bu ülkeden çıkışları devam ediyor. Beyrut'tan ayrıldığı bildirilen yaklaşık bin 500 Kanada vatandaşı için Mersin Limanı'nda bekleyiş sürüyor. Ulusal ve uluslararası basın organlarının çalışanlarının beklediği limanda 10 adet ambulans da hazır bekletiliyor.

Kanada'nın Ankara Büyükelçisi Yves Brodeur, Mersin Limanı'na gelerek incelemelerde bulunduktan sonra basın mensuplarına açıklama yaptı. Telefon ile irtibat kurduğu vatandaşlarının stresli ve yorgun olduklarını belirten Brodeu, içlerinde hasta olup olmadığını bilmediğini söyledi. Brodeu, Beyrut'tan bin 500 Kanadalının geleceğini, bu gece Adana'da misafir edildikten sonra yarın charter uçaklarla Kanada'ya döneceklerini ifade etti. Yves Brodeu ayrıca, Türk yetkililerine ve Kızılay'a teşekkürlerini sundu.

Mersin Limanı'na getirilen Kanadalılar, bu geceyi Adana'da kendileri için hazırlanan bir spor salonunda geçirecekler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious