Lucescu'dan sert açıklama

  • Giriş : 13.11.2008 / 12:24:00

Ukrayna Ligi takımlarından Shakhtar Donetsk'i çalıştıran Mircea Lucescu, Türkiye'de kendisi hakkında yapılan spekülasyonlara sert cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türk spor medyasında her gün hakkında değişik haberler yayınlandığını; ancak hiçbirinin doğru olmadığını ifade eden Lucescu, Zaman'a özel açıklamalarda bulundu. Shakhtar Donetsk'le olan opsiyonlu sözleşmesini hazirana kadar uzattığını kaydeden 63 yaşındaki tecrübeli çalıştırıcı, "Ne sezon arasında, ne de şimdi bir yere gitmeyi düşünüyorum. Ne Fenerbahçe ile ne de Galatasaray'la anlaştım. Türkiye'den hiçbir yöneticiyle görüşmüyorum. Başkan Rinat Ahmedov'la görüştüm ve hazirana kadar takımın başında kalacağım." dedi.

Şampiyonlar Ligi'nde büyük hayal kırıklığı yaşadıklarına; ancak UEFA Kupası'nda iddialı olduklarına dikkat çeken Rumen teknik adam, "Benim işim daha Shakhtar'da bitmedi." yorumunu yaptı. Geçtiğimiz günlerde bir spor gazetesinde Fenerbahçe-Galatasaray derbi maçını yorumladığı şeklinde haber çıktığını belirten Lucescu, "Ben o maçı seyretmedim bile. Benim ağzımdan yorumladı diye haber yapmışlar. O gazeteyi kınıyorum. İsmimi kullanarak yalan haber yapmışlar. Türkiye'den birçok dostum bu yorum üzerine beni aradı. Şaşırdım kaldım. Bu nasıl gazetecilik?" diye sitemde bulundu.

Spor yazarı Hıncal Uluç'un hakkındaki açıklamalarına da cevap veren Lucescu, "Hıncal Uluç'u muhatap almak istemiyorum. Bana saldırarak prim yapmaya çalışıyor. Türkiye'de beni seven yüz binlerce futbolsever var. Galatasaraylısı, Beşiktaşlısı, Fenerbahçelisi, Trabzonsporlusu beni görünce boynuma sarılıyor. Hıncal bunu anlayamaz." değerlendirmesinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*