Luciano: Fenerbahçe şampiyon olur

  • Giriş : 12.03.2007 / 00:00:00

Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Fabio Luciano, Samandıra Tesisleri’ne sürpriz bir ziyaret yaparak, eski takım arkadaşları ve teknik heyetle hasret giderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sarı lacivertli takımın akşam yaptığı idman öncesi tesislere gelen Fabio Luciano, basın mensaplarına yaptığı açıklamada, Fenerbahçe’nin Süper Lig’de bu yıl şampiyon olacağına inandığını söyledi. Fenerbahçe’nin çok güçlü bir takım olduğunu kaydeden Brezilyalı futbolcu," Almanya’dan da takip ediyorum. Uzakta da olsam Fenerbahçe’yi destekliyorum. Eğer ben teknik direktör olsaydım aynı oyuncuları transfer ederdim. Çünkü oyuncuların hepsi özellikle de Brezilya’da kariyer sahibi oyuncular. Ne kadar Almanya’da olsam da Fenerbahçe’yi ve Türkiye’yi sevmeyi sürdürüyorum. Türkiye özlemimi Almanya’daki Türklerle sohbet ederek geçiriyorum." diye konuştu.

Alman 2. lig takımlarından Köln’le 4 yıllık kontratı bulunduğunu belirten Luciano, kendisine bir teklif gelmesi durumunda da bunu değerlendireceğini ifade etti.

Köln’de Türk futbolcular Alpay ve Serhat sayesinde Türkçesini bayağı ilerlettiğini belirten Brezilyalı futbolcu," Takımda sadece üç Türküz. Ben, Alpay, Serhat. Türk mafyasıyız diyebiliriz. Türkçe’yi burada öğrendim ama Almanya’da Alpay’da Türkçe konuşmayı çok istiyor o nedenle biraz da mecburiyetten Türkçem ilerledi. Türk olmak ve Türkiye Milli Takımı’nda oynamak ile ilgili benim için sorun yok. Türkiye’ye iyi adapte olan, buraya alışan için sorun olmaz diye düşünüyorum. Almanya’daki Türkler bize daha çok ilgi gösteriyorlar ve hayatımızı kolaylaştırıyorlar. Burada kurduğum arkadaşlıklarımı unutamıyorum. Hepsini özledim. Bana gösterilen ilgi için çok teşekkür ederim. Şampiyonluk için onlara bol şans diliyorum. Onları destekleyeceğim. " diye sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious