Lufthansa-THY işbirliği başlıyor

  • Giriş : 24.03.2007 / 00:00:00

Lufthansa ile Türk Hava Yolları'nın (THY) imzaladığı işbirliği anlaşması, yarın yaz tarifesinin başlamasıyla birlikte uygulamaya girecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Lufthansa'dan yapılan açıklamaya göre, yarın başlayacak ''2007 Yaz Tarifesi''yle birlikte iki ülke arasındaki İstanbul-Frankfurt, İstanbul-Dusseldorf ve Ankara-Frankfurt uçuşları, Lufthansa ve THY'nin ortak seferleri olarak gerçekleştirilecek.

Ayrıca tarifelerde birbirine uyumlu hale getirilecek. Bu uygulama, her iki havayolu şirketinin yolcuları için daha fazla sefer sayısı, daha fazla varış noktası ve Frankfurt, Münih, İstanbul ve Ankara merkezlerinde daha iyi bağlantı olanağı sağlayacak.

Her iki havayolu şirketinin özel yolcu programlarına dahil yolcuları, yaz döneminden itibaren Lufthansa ve THY hatlarında mil toplayabilecek ve bu milleri her iki havayolunda kullanabilecek.

Böylelikle Miles & More ile Miles&Smiles üyeleri, daha geniş bir uçuş yelpazesinin sağlayacağı avantajlardan yararlanabilecek.

Ayrıca, 3 Mayıs 2007 tarihinden itibaren Münih-İstanbul (Lufthansa ve THY uçuşları) , Münih-Ankara (Lufthansa) ve Münih-İzmir (Lufthansa) ortak seferler olarak gerçekleşecek.

1 Eylül 2007 tarihinden itibaren ise Türk Hava Yolları yolcularına Kuzey Amerika'da Atlanta, Boston, Dallas, Denver, Detroit, Houston, Los Angeles, Miami, Philadelphia, Portland, San Francisco, Washington, Charlotte noktaları başta olmak üzere, ilerleyen aşamalarda Uzak Doğu, Orta Doğu ve Avrupa'da pek çok varış noktasına daha ulaşım olanağı sağlayacak.

Yapılan işbirliği anlaşmasıyla THY, Lufthansa yolcularına da başta Bişkek, Karaçi, Taşkent, Duşanbe, Şam, Tebriz olmak üzere Türkiye, Yakın Doğu ve Orta Doğu yönünde 27 varış noktasına ulaşım olanağı sağlamış olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious