Lugano: Adım çıkmış bir kere

Lugano: Adım çıkmış bir kere.13040
  • Giriş : 19.02.2008 / 18:43:00

Fenerbahçe'nin Uruguaylı oyuncusu Lugano, adı çıktığı için hakemlerin kendisine çok kolay kart çıkardığını savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Lugano, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında, Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. turunda Sevilla ile yapacakları ilk karşılaşmayı değerlendirdi. Fenerbahçe'nin, tarihinde ilk kez gruptan çıkma başarısı gösterdiğini hatırlatan Lugano, ''Bunu maksimum şekilde değerlendirmemiz lazım. Yarınki maçtan itibaren, bu süreçte yapacağımız maçlarda Fenerbahçe, daha ileriye gidecek gücü olduğunu gösterecektir'' diye konuştu.

Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde bulundukları seviyeden itibaren bütün takımların, etkili forvetlere sahip olduğunu belirten Lugano, ''Yarınki rakibimizin forvetlerinden Fabiano'yu tanıyorum. Bu yüzden de herhangi bir takıma karşı mücadele ediyormuş gibi oynayacağız. Sevilla gibi bir ekibe karşı oynuyorsanız, zaten forvetleri iyidir. Bize düşen, gerek bireysel, gerekse kolektif olarak olumlu bir sonuç çıkartıp, güzel bir neticeyle sahadan ayrılmak olmalı'' dedi.

Bulundukları noktada, takım olarak bir şeyler kazandıklarını ifade eden Fenerbahçeli futbolcu, ''Amacımız takım olarak hücum etmek, takım olarak savunmaya çekilip, takım olarak topu kapmak. Genel olarak değerlendirirsek, savunma ya da hücum hattı fark etmez, kendimize güvenimiz ve Sevilla'ya karşı başarı elde edip daha ilerilere gidebileceğimiz konusunda inancımız var'' diye görüş belirtti.

-''BANA DAHA KOLAY KART ÇIKTIĞINI DÜŞÜNÜYORUM''-

Maçlarda sıkça kart görmesiyle ilgili yöneltilen soru üzerine, bunun iki nedeni olduğunu ifade eden Lugano, bazen kendi hatasından kart gördüğünü, ancak bazen de bu konuda adı çıktığı için hakemlerin kendisine çok kolay kart çıkardığını düşündüğünü belirtti.

Lugano, şöyle konuştu:
''Kabul ediyorum ki maçlara kendimi fazla veren ve yaşayan bir futbolcuyum. Maç içinde belki gereğinden fazla konuşuyor veya hata yapıyor olabilirim. Aynı zamanda biraz da adımın çıktığını düşünüyorum. Herhangi bir itirazımda ve konuşmamda bana daha kolay kart gösterildiğini düşünüyorum. İki faktör de etkili. Bazen hata yapıyorum, bazen de bana çok rahat bir şekilde kart çıkıyor.''

-''FENERBAHÇE TARAFTARI SAHADA TAKIMLA BİRLİKTE OYNUYOR''-

Yabancı bir basın mensubunun, ''Sahada takımı bu kadar itekleyen bir taraftar önünde oynamak nasıl bir duygu ?'' şeklindeki sorusunu Lugano, Fenerbahçe taraftarını överek, şöyle yanıtladı:

''Avrupa'da ve başka yerlerde oynayan birçok arkadaşım var. Burada taraftar gerçekten saha içinde takımla birlikte oynuyor. Her zaman desteğini veriyor. Bu saha içinde bizi büyük şekilde etkiliyor. Hep kazanmayı hedefliyoruz. Fenerbahçe taraftarının farkını burada hissediyoruz. Avrupa'da oynayan birçok arkadaşım var. Arayıp 'Ne kadar harika taraftarınız var' diyebiliyor. Bu, saha içinde bize ayrı bir güç katıyor. Yarın inanıyorum taraftar yine yerini alacaktır.''

Bir soru üzerine, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde geldikleri noktanın yanı sıra Fenerbahçe ve dolayısıyla Türkiye'yi temsil etmek kadar, yarınki mücadelede kendilerini motive edecek bir şey bulunmadığını belirten Lugano, ''Başka herhangi bir şey, bizi Sevilla karşısında motive etmez. Prestijimizi Avrupa'da devam ettirmek ve başarılar kazanmak istiyoruz. Tek hedefimiz başarı kazanmak'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious