Lugano ceza alacak!

Lugano ceza alacak!.17940
  • Giriş : 17.04.2009 / 15:05:00

Fenerbahçe Asbaşkanı Serhat Çeçen, "Lugano'nun sırtını sıvazlayacak değiliz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Serhat Çeçen, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Spor Topluluğu tarafından düzenlenen panelde gündeme ilişkin birçok konuda açıklamalar yaptı. Teknik direktör Luis Aragones'in geleceğiyle ilgili bir soruya Çeçen, "Fenerbahçe'nin sezon başında koyduğu hedefleri vardı. Bunlardan sadece Türkiye Kupası kaldı. Bu hedefimizi gerçekleştirip gerçekleştiremediğimize bakarak da sezon sonunda teknik direktör konusunda bir değerlendirme yapacağız. Teknik direktör konusunda sürekli olarak 'istikrar' deniyor. Bana göre istikrar sözcüğünün altının da dolu olması önemli" ifadelerini kullandı.

Guiza'nın maliyeti nedeniyle fazla eleştirildiğini ifade eden Serhat Çeçen, "Guiza, başarılı olamadığı için maliyeti eleştiriliyor. Biz, o dönemde ihtiyacımız olan ve referansları yüksek bir oyuncuyu transfer etti. Bir futbolcunun başarılı olamamasında birçok etken olabilir. Guiza'yı eleştirmek için daha fazla şans verilmeli. Bu transferde Fenerbahçe'nin kaynaklarının heba edildiğini düşünmüyorum" diye konuştu. Çeçen, İspanyol futbolcu Josico'nun performansından ise memnun olmadıklarını belirtti.

Galatasaray ile oynanan derbi maç sonrasında PFDK tarafından 5 maç ceza alan Lugano'yla ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Serhat Çeçen, "Lugano'yla ilgili karar vermek için önce federasyonun vereceği cezayı beklemek istedik. Yönetim kurulunun büyük bir bölümü bugün Ankara'da olacak. Bu konuyla ilgili görüşmemiz olacak. Yaptığı davranıştan dolayı Lugano'nun sırtını sıvazlayacak değiliz. Gerekli ceza verilecektir" dedi. Çeçen, son dönemde kamuoyunda ortaya çıkan imajın aksine, Fenerbahçe Kulübü'nün ve futbolcularının kavgacı bir imajları olduğu fikrine katılmadığını ifade etti.

Serhat Çeçen, yönetim olarak en çok üzüldükleri maçın Denizlispor mağlubiyeti olduğunun altını çizerek, "En çok 'keşke' dediğimiz olay, Denizli'de şampiyonluğu kaybettiğimiz maçtı. Başkanımız ve yönetim kurulumuz 8. yılındaydı ve çizdiğimiz yol haritasında ilerliyorduk. Burada alacağımız şampiyonluk bizi farklı noktalara taşıyacaktı. O sezon şampiyon olsaydık, bugün dünya kulübü noktasına gelebilecektik" dedi.
Aziz Yıldırım'ın yeniden başkanlığa aday olup olmayacağıyla ilgili bir soruya ise Serhat Çeçen, "Aziz Yıldırım, adaylığıyla ilgili kararı gelecek hafta yapılacak divan kurulu toplantısında açıklayacak. Aziz Yıldırım, bugün olmasa bile yarın bir gün bu görevi bırakacak. Göreve yeni gelecek yönetim ise, Fenerbahçe'nin geldiği bu kurumsal noktada sıkıntı yaşamayacaktır" diye konuştu. Çeçen, Aziz Yıldırım'ın kendisi yerine ise Mehmet Ali Aydınlar ve Ali Koç'u hazırladığını sözlerine ekledi.

Panelin sonunda Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Spor Topluluğu tarafından Çeçen'e bir plaket verildi. Daha sonra Sarı-lacivertli öğrenciler Serhat Çeçen ile fotoğraf çektirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*